YAŞASIN CUMHURİYET!

YAŞASIN CUMHURİYET!

Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Eyüpsultan’da da törenlerle kutlanıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Eyüpsultan’da iki ayrı program düzenlendi.

İlk program 28 Ekim 2019 Pazartesi günü Edirnekapı Şehitliği’nde başlayarak Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla yapıldı.

Şehitlikte düzenlenen programa Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriye Yıldız, Eyüpsultan İlçe Jandarma Komutanı Sadık Tatar, ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda ilk olarak vatanı, bayrağı için canını feda eden şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Ardından hem şehitlerimiz hem de yurt içinde ve sınır ötesinde görev yapan güvenlik güçlerimizin muzafferiyeti için dualar edildi. Sonrasında ise şehitlerin kabirleri ziyaret edildi. Kabirlere karanfiller bırakılarak Fatihalar okundu.

Ardından Eyüpsultan Kaymakamlık Binası önündeki programa geçildi. Kaymakamlık binası önündeki programda öncelikle Atatürk anıtına çelenkler sunuldu,  ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Buradaki programa Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara ile birlikte Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Filistin Devleti İstanbul Başkonsolosu Hanaa Aburamadan, Garnizon Komutanı Tank Albay Ahmet Şükrü Sırt, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sadık Tatar, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ergül Çetin, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, ilçede bulunan okullar ve daire amirleri ve vatandaşlar katıldılar.

İkinci Program 29 Ekim 2019 Salı günü (bugün) Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara’nın makamında tebrikleri kabulüyle başladı. Ardından Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde de bir program yapıldı.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir