Vatandaşın harabeye dönen evini yeniledi!

Alkışlar Eyüpsultan Belediyesine!

Eyüpsultan Çırçır Mahallesi Ayvaz Sokak’ta tek başına yaşayan ve maddi durumu elverişli olmayan Filiz Akan’ın neredeyse harabe haline gelen evini  Eyüpsultan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tadilata aldı. Çatısı akan, her yağmurda su basan ev tepeden tırnağa yenileniyor.
EYÜPSULTAN BELEDİYESİ UMUT KAPISI OLDU
Filiz Akan, 30 yıldır Çırçır Mahallesi Ayvaz Sokak’ta bulunan tek katlı evlerinde anne ve babası ile yaşıyordu. Bir süre önce anne ve babası vefat eden Akan şimdilerde tek başına hayat mücadelesi veriyor.
Akan’ın yaşadığı ev yıllar içinde çok yıpranmış, duvarları yıkılmak üzere, sıvaları dökülmüş halde. Bakım onarım yaptırmak için maddi imkânı olmayan Filiz Akan durumu Eyüpsultan Belediyesi’ne bildirerek yardım istedi.
Eyüpsultan Belediyesi ekipleri önce eve giderek incelemelerde bulundular. Ardından tadilata başladılar. Öncelikle evin çatısı onarıldı ve su giren yerler betonla sağlamlaştırılarak onarıldı. Sonrasında evin içine ve dışına sıva yapımına başlandı, sıva yapılan odalara badana yapıldı.
Evde sıva ve badana işlerinin yanı sıra camları ve kapıları da yenilenecek. Bahçesine beton yol yapılacak ve bahçe düzenlemesi gerçekleştirilecek.
Yapılan çalışmalar karşısında çok mutlu olduğunu belirten Filiz Akan duygularını şu sözlerle ifade etti:
“Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Allah Belediye Başkanımızdan ve ekibinden razı olsun. Evimi yağmurda su basıyordu, çok zor durumdaydım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir