Uluslararası İstanbul Su kongresi’ne İSKİ ev sahipliği yapacak!

Uluslararası İstanbul Su kongresi’ne İSKİ ev sahipliği yapacak!
İSKİ’nin ev sahipliğini yapacağı, sürdürülebilir ve ekonomik kalkınmanın odağı olan su varlığımızın geleceğinin tartışılacağı İSTSU – Uluslararası İstanbul Su Kongresi ve Fuarı, 11-13 Ekim 2018 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan İSKİ Eyüpsultan Şube Müdürü Abdüsselam Altunkaynak, “Genel Müdürümüz Fatih Turan’ın liderliğinde yapacağımız, Yurt içinden ve yurt dışından 8.000’in üzerinde katılımın sağlanacağı İSTSU – İstanbul Su Kongresi ve Fuarı’nın kongre kısmında; su sektörünün bütün paydaşları ile etkileşim içerisinde olarak son teknolojiler ve uygulamalar tartışılacak.


Bunun yanında fuar alanımızda ürünler ve hizmetler sergilenecek, yeni teknolojilerin tanıtımı yapılacaktır. İSTSU bünyesinde, eş zamanlı olarak düzenlenecek olan Tarihi Su Yapıları Oturumu’nda akademik bildiriler sunulacak; tarihi, kültürel ve mimari açıdan ulusal zenginliğimiz olan su yapıları ele alınacak. Kültürel program kısmında ise Tarihi Su Eserleri, Tarihi Su Yapıları Fotoğrafları ve Tarihi Su Yolu Haritaları Sergisi, Su Resitali ve çocuklar için eğitim etkinlikleri gerçekleştirilecek.
Ayrıca Türkiye’deki Su ve kanalizasyon İdarelerinin gerçekleştirmiş oldukları projelerinin değerlendirilmesi sonucu seçilen projelere ve suyun akıllı yönetimi için hayatı kolaylaştıracak dijital teknolojilerin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenecek olan Hackathon etkinliği sonucunda seçilen projelere Ödül verilecektir.
Kongremize katılmak isteyen bütün vatandaşlarımız https://www.water.ist/online-kayit linkinden online kayıt yaptırabilirler” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir