Ülkemizde iki din yaşanıyormuş!

Cenazede siyaset
Önceki gün vefat eden ve cenazesi dün kaldırılan Eyüpsultan siyasetinin tanınmış isimlerinden, eski, belediye meclis üyesi Osman Topal’ın cenazesinde istenmeyen olaylar yaşandı.
Eyüpsultan Camii’nde ikindi namazının ardından kaldırılan cenaze Tokmak Tepe mezarlığına defnedildi.
Cenaze törenine Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Emre Ustaosmanoğlu, Eyüpsultan Belediyesi CHP’li meclis üyeleri Mustafa Tüysüz ve Ramazan Güven, Saadet Partisi Eyüpsultan eski ilçe başkanı İlker Çiftçi, siyasiler ve vatandaşlar katıldılar.
Osman Topal’ın cenaze merasiminde Eyüpsultan Camii eski imamı Hasan Çelik bir konuşma yaparak helallik istedi.
Hasan Çelik’in ardından konuşma yapacağını ve cenaze namazını kıldıracağı belirtilen, Saadet Partisi, İstanbul eski İl Başkanı Abdullah Sevim mikrofona geldi. Abdullah Sevim yaptığı konuşmada; “İki din yaşanıyor. Biri ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ diyenlerin dini, ki bunlar Cehennemliktir, bir de ‘ Hakimiyet kayıksız şartsız Allah’ındır’ diyenlerin dini bunlarda Cennetliktir” diyerek  cenaze merasimine siyaset soktu.  Abdullah Sevim, siyasi konuşmasının ardından cenaze namazını kıldırdı. Cenaze, cenaze aracına yüklenirken bazı vatandaşlar yapılan konuşmaya sert tepki gösterdiler. Buranın siyaset yeri olmadığını belirten vatandaşları diğer vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştılar.
Konuyla ilgili olarak gazetemize özel bir açıklamada bulunan Meclis Üyesi Mustafa Tüysüz yapılan bu konuşmanın yersiz olduğunu belirtti ve bu tip konuşmaların cenazede bulunan vatandaşların arasına nifak sokmak için yapıldığını belirtti. Mustafa Tüysüz’ün konuyla ilgili yaptığı konuşmanın videosunu yakın zamanda www.medyahalic.com  adresinde  izleyebilirsiniz.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir