Trafo patladı, arızayı bulamadılar!

Esnaf, Bedaş’ı mahkemeye verdi!

Eyüpsultan İslambey Caddesi’nde bulunan Okay Karadeniz Pide salonunun sahibi İsmail Okay BEDAŞ’tan şikayetçi.

Eyüpsultan’ın vizyon projesi olarak kabul edilen ESTAM projesi kapsamında yapılan çalışmalar sırasında işyerinin karşısında bulunan elektrik trafosunun, çalışma yapan iş makinası tarafından patlatılması sonucu işyerinde yangın çıkan ve yaklaşık 2 yıldır mağdur olduğunu ifade eden İsmail Okay gazetemize verdiği özel demeçte BEDAŞ’tan şikayetçi olduğunu söyledi.

İsmail Okay konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“ 2 yıl önce Gaziosmanpaşa’dan gelen ve Eyüpsultan’a inen caddede, ESTAM projesi kapsamında yol yapımı sırasında, yüklenici firma ÖZKA İnşaat’ın bir kepçesi yüksek gerilim trafosunu patlattı.  Trifaze elektrik kullandığım dükkanımda yangın çıktı. Bu sırada dükkanda olduğumdan hemen elektrik şalterini kapatarak binada büyük bir yangın çıkmasını önledim. . Bedaş yetkilileri gelip arızayı gidermek için çalışma yapmaya başladılar. Bedaş ekipleri yangına sebep olan arızanın nereden kaynaklandığını bulamadılar. Tam 1 buçuk ay arıza aradılar, bulamadılar. Bina yöneticisi ile birlikte bir elektrik teknisyeni çağırdık ve arızayı tespit ettirdik. Gelen elektrik teknisyeni arızayı giderdi de 1 buçuk ay sonra dükkanım tekrar faaliyete geçti. Bu süre içerisinde büyük zararım oldu. Müşterilerimi kaybettim, maaşlarını veremediğim için elemanlarımı işten çıkartmak zorunda kaldım. Kiramı 6 ay veremedim. Eş, dosttan toplayıp borçla ödedim.

Ben hem Bedaş’tan hem de konuyu defalarca anlattığım ve yardım istediğim, zamanın Belediye Başkanı Remzi Aydın’dan da şikayetçiyim. Özel kaleminden gelen bir memura tutanak tutturdular ve yardımcı olmak için söz verdiler. Ancak hiçbir yardımda bulunmadılar. Ben Bedaş’ı mahkemeye verdim. 2 yıldır ettiğim zararın karşılanmasını ve mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Elektrik saatime de mağduriyetim giderilinceye kadar ihtiyati tedbir konulmasını istedim” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir