Terzi İsmail Akar rahmetli oldu..

Terzi İsmail Akar rahmetli oldu..

Eyüpsultan dün akşam önemli isimlerinden biri daha kaybetti. Eyüpsultan’ın sevilen isimlerinden, Eyüpspor sevdalısı Terzi İsmail Akar Sakarya’da rahmetli oldu.

İsmail ile iyi bir komşuluğumuz, iyi bir arkadaşlığımız ve dostluğumuz vardı. Kötü haberi Kaymakam Dölek’in veda yemeğinde aldım. İstanbul dışında bulunan ortağım, Kemal Aydın aradı ve böyle bir duyum aldığını , doğru olup olmadığını sordu. Cenk Sandalcı’yı aradım, Sait Neng abim ve Yasin Akyüz kardeşim ile bizzat görüşerek durum hakkında bilgi edindim. Akyazı’dan Sakarya Devlet Hastanesine götürüldüğünü öğrendim.

Gazetecilik aslında pis bir meslek. Sevdiğiniz, değer verdiğiniz, arkadaşlık yaptığınız insanların ölüm haberini araştırmak zorunda kalıyorsunuz.

İsmail’i bütün Eyüpsultan iyi tanırdı. İçerdi… Hem de iyi içerdi. Ancak umreye de gitmişti. Kimseye bir zararı yoktu. İstediği gibi yaşadı. Eyüpspor sevdalısıydı. Gerekirse canını bile verebilirdi Eyüpspor yolunda. İç maç veya deplasman onun için farketmezdi. Eyüpspor’un hemen hemen bütün müsabakalarına giderdi. Eyüpspor nerede, O oradaydı.

Ölüm İsmail’i tatilde buldu. Son görüşmemizde gideceğini söylemişti. Meğerse temelli gidiyormuş..

Yolun açık olsun arkadaşım, mekanın Cennet olsun. İstediğin gibi yaşadın ve bu dünyada bir iz bıraktın.

Bu satırları kaleme aldığımız dakikalarda İsmail, Akyazı’nın Düzyazı Köyü’nde toprağa veriliyor olacak.

Güle güle güzel insan….

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir