Süleyman Özcan projelerini açıkladı!

Süleyman Özcan projelerini açıkladı!

Düğmeciler Mahallesi Muhtar Adayı Süleyman Özcan muhtar seçildiği taktirde yapacağı projelerini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Düğmeciler Muhtarı Kazım Sarı ile birlikte görüntülediğimiz Süleyman Özcan projelerini şöyle sıraladı:

Mahallemizde gece yatağa  aç giren komşumuz  kalmayana kadar titizlikle çalışıp sosyal muhtarlıkta örnek olacağız.

Mahallemizde yaşayan hayır sever iş adamlarımızdan aldığımız bağışlarla gerçek ihtiyaç sahibi  komşularımıza  emanetlerini teslim edeceğiz.

SMS sistemi kurup mahallemizdeki komşularımızı ilgilendiren bütün konuları belediye meclisi ve encümen kararları dahil bilgilendireceğiz.

Mahallemizde askere gidecek olan genç  kardeşlerimizin  bilgilerini paylaşıp yine muhtarlık bünyemizde asker  eğlenceleri düzenleyeceğiz.

SMS sistemi ile mahallemizde vefat eden komşularımızın cenaze  defin bilgilerini  komşularımıza  bildireceğiz  ve muhtarlık olarak vefat eden komşularımızın sokağına taziye çadırı kurup gerekli ihtiyaçları tedarik  edip komşularımızı orada ağırlayacağız.

Mahallemizde yaşayan komşularımızdan  gönüllü olanların kan gruplarını kayıt altına alıp,  kana  ihtiyacı olan başka bir komşumuzun kan ihtiyacını mahallemizdeki bireylerden karşılayacağız,

Mahallemizde yaşayan engelli, yaşlı, ağır hasta olan komşularımızı ziyaret edip talep ve ihtiyaçlarını  karşılamaya çalışacağız.

Mahallemizde yaşayan genç kardeşlerimize  belediyemizden alacağımız destekle sosyal aktiviteler düzenleyip, mahallemizdeki gençlerimizin birbirleri ile tanışıp kaynaşmasını sağlayacağız.

İşsiz komşularımızın  ve genç kardeşlerimizin istihdamı konusunda takipçisi olacağız.

Mahallemizin ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimizin  için hayırsever iş adamlarımızdan burs talep edeceğiz.

Muhtarlık önünde asla erzak vb. yardımı yapılmayacak  olup her bir ihtiyaç sahibi komşumuzu evinde ziyaret edip komşumuzun rencide edilmesinin önüne geçeceğiz.

Ücretsiz telesekreter hizmeti oluşturup dilek ve şikayet hattı  oluşturacağız.

Mahallemizde ikamet eden bayanlara ücretsiz kapalı spor salonu açılması için girişimlerde bulunacağız.

Ev hanımlarına ekonomik destek anlamında  haftada birgün  mahallemizde  belirlediğimiz de bir noktada kendilerinin yaptıkları el emeklerini  sata bilmesi için el emeği göz nuru  Düğmeciler hanımlar pazarını oluşturacağız.

Belediyemizden aldığımız destekle, mahallemizde Kültür  gezileri  organize  edip  komşularımızın  birbirleri ile  tanışıp kaynaşmasını  sağlayacağız.

Muhtarlık iletişim bilgilerimiz  her komşumuza ulaştırıp, 7/24 irtibat halinde olunacaktır. Cumartesi  günleri saat: 17:00 a kadar açık olacaktır.

Sokaklarımızın ve caddelerimizin  temizliğini yakından takip edeceğiz.

Mahallemizde  çocuk parkları  ve önemli noktalara  mobese kamerası takılması için girişimlerde  bulunacağız.

Mahallemizde bulunan  okullarımızı sık sık ziyaret  edip okul müdürleri , öğretmenlerimiz ve okul aile birliklerini  ziyaret  edip  varsa sorunları dinleyip gerekli birimlere  aktarılıp çözüm noktasında takipçisi olacağız.

Sokaklarımızda  güvenliği için polislerimizin ve gece bekçilerimizin  daha sık devriye gezmeleri  için kaymakamlık  ve emniyetten  talepte bulunacağız.

Yerel sorunlarımızda gerek ilçe ve büyükşehir  belediyemizle gerekse diğer hizmet kurumları ile (Bedaş iğdaş iski vb.) sürekli irtibat halinde olup uyum içinde çözüm odaklı çalişaçagız.

SMS sistemi ile mahallemizde Elektrik , Doğalgaz,  Su vb. gibi kesinteleri vatandaşlarımız ile  paylaşacağız.

Mahallemizde  faaliyet gösteren tüm derneklerde ve kanaat önderleri  ile sürekli irtibat halinde olacağız.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 70
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir