Süleyman Özcan: Komşuluk ve mahalle kültürünü canlandıracağım!

Süleyman Özcan: Komşuluk ve mahalle kültürünü canlandıracağım!

Eyüpsultan Düğmeciler Mahallesi Muhtar Adayı Süleyman Özcan Medya Haliç’e, mahallesini çok iyi tanıdığını, mahallelinin de kendisini çok iyi bildiğini belirterek, ilk hedefinin komşuluk ve mahalle kültürünü yeniden canlandıracağını söyledi.

2019 Mart Yerel Seçimlerinde Düğmeciler Mahallesi’nden muhtar adayı olduğunu açıklayan Süleyman Özcan ile bir söyleşi yaptık. Muhtar adayı Özcan söyleşide şunları kaydetti:

“ Etkin sosyal muhtarlık dönemini başlatıyoruz. İlk hedefim, birinci projem bizim unutmuş olduğumuz komşuluk ve mahalle kültürünü yeniden canlandırmak olacaktır. Mahallemizi kısaca tanımlayacak olursak, Düğmeciler Mahallesi’nde 5 cadde, 73 sokağımız ve 4 camimiz var. 18 bin 435 nüfusumuz ve 13 bin 703 seçmenimiz var. Bu seçmenlerimizin 3 bin 250 si 30 yaş altı. Kadın seçmen sayımız ise 6 bin 956’dır. Mahallemizde bu seçmenlerin oy kullandığı 38 sandık mevcut.

Muhtarlık için hazırlıklarımıza süratle devam ediyoruz. Muhtarımız Kazım Sarı’da bu dönem gençlerin önünü açmalıyız diyerek aday olmayacağını söyledi. Muhtarımızın desteğini arkamıza almamız gücümüze güç kattı. Ben Eyüp Samsunlular Derneği’nin bir dönem başkan yardımcılığını yaptım ve şu anda aktif üye olarak devam ediyorum. Düğmeciler Mahallemizde hemşerilerim olan Samsunluların 803 kişi seçmeh sayısı var. Bunlar sadece kütüğü Samsun’da olanlar. İstanbul’da doğanlar bu rakamın dışında. Buradan bakarsak, Samsunlu hemşerilerimin sayısı  1000’in üzerindedir ve Düğmeciler mahallesinde en yüksek nüfusa sahiptirler. Arkasından Kastamonulular geliyor, onların da desteklerini aldık.

Ben aynı zamanda Halit Derviş İbrahim İlkokulu’nun 3 yıldır okul aile birliği başkanlığını yürütüyorum. Okullarımızın, velilerimizin öğretmen ve öğrencilerimizin sorunlarına da vakıfım.

Mahallemizdeki tüm ihtiyaç sahiplerini biliyorum. Mahallemizin her sokağını  sorunlarını ve nasıl çözümleneceğini iyi biliyorum ve hepsinin takipçisi olacağım.”

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir