Şule Yüksel Şenler Eyüpsultan’dan  uğurlandı!

Şule Yüksel Şenler Eyüpsultan’dan  uğurlandı!

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 81 yaşında hayatını kaybeden yazar Şule Yüksel Şenler, İstanbul Eyüpsultan Camii’nde kılınan cenaze namazıyla son yol yolculuğuna uğurlandı.

Dün vefat eden başörtüsü mücadelesinin sembol ve lider ismi Şule Yüksel Şenler, Eyüpsultan Camii’nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 81 yaşında hayatını kaybeden yazar Şule Yüksel Şenler cenazesi Eyüpsultan Camii’ne getirildi. Cenaze namazı öncesi, manevi kızı Ayşe Yosunkaya, yakınları ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı, Şenler’in tabutu başında bekledi. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

CUMHURBAŞKANI  ERDOĞAN: HÜZÜNLE UĞURLUYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Değerli kardeşlerim, saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler Kıbrıs’ta başlayıp İstanbul’da tekamül eden, sonra tüm Türkiye’yi ve dünyayı etkisi altına alan bir mücadele insanının cenazesi vesilesiyle bir arada bulunuyoruz. Hakkı ve hakikatı haykırmakla geçen ömrü dün nihayete erdi. Pek çok kadının ve elbette erkeğin hayatında dönüm noktası olacak bu azim, mücadele, inanç abidesini son yolculuğuna rahmetle, salavatla, şükranla, hüzünle uğurluyoruz. Mirası gerçekten çok büyük ve anlamlıdır. Özellikle de kendisinin yaşadığı dönemde STK hareketlerini islami kesimde en öne çıkarabilen isimlerden bir tanesi olmuştur Şule Yüksel Şenler hanımefendi.

İdealist Hanımlar Derneği ile yürüttükleri mücadele genç kızlarımız için adeta bir idol olmasını da ortaya koymuştur. Seher Vakti dergisi ile de o zamanlar özellikle islami kesimde kalemşörlerimizin yer aldığı bir dergi olması bakımından malum bazı çevreleri rahatsız etmesi, bizi de mutlu etmesi bakımından çok çok önemliydi. Tamamen kendi iradesiyle yöneldiği hak ve hakikat yolu onun duruşuyla dikenler arasında adeta bir gül haline getirmiştir kendisini.

Dayatılan şekilde değil de inancının gereği doğrultusunda yaşayan biri olması onu son dönemin bayrak şahsiyetlerinden biri kılmıştır.

Onu horlayanların, zindana atanların hiçbiri bugün anılmıyor. Ancak kendisi nesiller boyu hatırlanacak. Kendisine rahmet diliyorum yetiştirdiği nesillere ve Türk milletine başsağlığı dileklerinde bulunuyorum. Kendisini Rabbim, Hatice validemize, Aişe validemize komşu kılsın.

Kendisi adına da burada inşaAllah bir kütüphane yapmak suretiyle kabrini ziyaret etmek, kütüphanede hatırasıyla hemhal olmak suretiyle kendisini daha mutlu kılacağız inşallah.” diye konuştu.

Daha sonra Şenler’in cenazesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da omuz vermesiyle cenaze aracına kadar taşındı.Şenler’in cenazesi, Erdoğan’ın da bindiği cenaze aracıyla Eyüp Sultan Mezarlığına getirilip toprağa verildi.

 

Kaynak: Sabah

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir