Sorumsuzluğun cezasını hep vatandaş mı çekecek?

Yıkılan binanın parası kimden çıktı?

Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz günlerde, basında oldukça sık yer bulan ve Alibeyköy 28 ada, 2 parselde bulunan İBB mülkiyetindeki araziye kaçak olarak hizmet binası yapılmaya başlanmıştı. Eyüpsultan Belediyesi tarafından yapılmaya başlanılan ve kaba inşaatı biten hizmet binasının yapıldığı arazinin İBB mülkiyetinde olduğu Ak Partili Belediyenin CHP’li meclis üyeleri tarafından ortaya çıkarılmış ve bina yine Eyüpsultan Belediyesi tarafından yıkılmıştı.
Bu binayı bir sürü masrafa girerek, kaçak olarak yapan ve sonrasında yine bir sürü masraf yaparak yıkan Eyüpsultan Belediyesi’nin yetkililerine soruyoruz. Bu yapılan masraflar kimlerden çıktı. Borçla ayakta duran Belediyenin yetkilileri bu arazinin İBB’ye ait olduğunu bilmiyor  muydunuz? Bilmiyorduk diyorsanız, eyvah ki ne eyvah! Biliyorduk diyorsanız,  izinsiz, anlaşmasız niye yaptınız?  Yok izin aldık diyorsanız, neden yıktınız? Hem yapımına para harcadık, hem yıkımına para harcadık.  Bir de işin içinde müteahhit varsa, masraf iki katına çıktı demektir.
Milletin parasına yazık değil mi? Bu paralar hepimizin cebinden çıkmıyor mu? Bu sorumsuzluğun cezasını hep vatandaş mı çekecek?
Fotoğraf: Haber Etkin
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir