SOR KARAR: TRİBÜNLER ÇELİK YAPILACAK!

SOR KARAR: TRİBÜNLER ÇELİK YAPILACAK!
Eyüpspor Kulübü Başkanı Ali Recep Kızıltepe ile 2018-2019 sezonunun başlamasına az bir süre kala, 100. yıl ve stadın durumunu konuştuk. Başkan Kızıltepe 100. yıl için yapılacakları açıklarken, stadın mutlaka yapılacağını, yeni alınan kararlar neticesinde beton tribünlerin yıkılarak yerine çelik konstrüksiyon tribün yapılacağını söyledi.
Başkan Kızıltepe’nin Medya Haliç’e özel olarak verdiği röportajda Eyüpspor ile ilgili bir çok ayrıntıyı bulacaksınız:
Çok mühim bir sene!
“Eyüpspor benim başkanlığımda bu sezon 5’inci sezonuna başlayacak. Hayırlı olsun, kazasız belasız bir sezon temenni ediyorum. Bu sene Eyüpspor’un 100. yılı, mühim bir sene. Önemli hedefleri beraberinde taşıyacak bir sene. Bunun içinde öncelikle ligimizi tanıyan, bilen çok değerli bir teknik direktör arkadaşımızla anlaştık. Temmuz başından beri takımın başında. Önemli bir takım oluşturdu. Kulübünde bütçesini düşünerek, ligde ses getirecek bir takım oluşturduk. Son günlere bıraktığımız bir kaç transferimiz vardı. Bilmediğimizden değil, maddi şartları çok zorlamamak için böyle davrandık. Çünkü sona doğru futbolcuların değerleri tahmin ettikleri fiyatlardan daha aşağılara düşüyor. İyi bir takım olduk, bana göre fazlamız bile var. Hocamızın değerlendirmesidir, oynatır oynatmaz kendi bilir.


Lige Bodrum maçı ile başlayacağız. Bodrum çok pahalı transferler yaptı. Samsunspor, Sakaryaspor, Kastamonuspor, Sarıyer gibi çok pahalı transferler yapan ve piyasayı çok ciddi şekilde etkileyen takımlar var, bunun yanında hiç transfer yapmayan, hatta kulüp lisansı alamayan birkaç kulüp var. Manisa ile Gaziantepspor’un 6’şar puanı silindi. Biz lisansımızı da aldık, puanımızda silinmedi. Bu doğru yolda olduğumuzun önemli bir işareti.
Hedef büyük
Önemli bir maçla başlayacağız. Hedefimiz galibiyetle başlamak, hatta ilk 4 maçta 10 puan almak. Bunu başardığımız taktirde bu takım playoff veya şampiyonluğun önemli adaylarından biri olur.
100. yıla özel program
100. yıl kampanyamıza otobüsümüzden başladık. Bilboardlar, geceler, eğlenceler, etkinlikler, kutlamalar yapılacak. Eyüp Meydanı’nda malzeme satışıyla ilgili bir keosk hazırlığı var. Özel formalar yaptırıyoruz. Bütün vatandaşlarımız alıp giysinler, hatıra olarak saklasınlar. Belediye Başkanımızın da tasvipi ve nezaretiyle yıl boyunca sürecek.
Borçsuz bir kulübüz
Belki Türkiye’de ki 150 civarında kulübün içerisinde sayılabilecek borçsuz 3-5 kulüpten biridir Eyüpspor. Bununla öğünüyoruz. 5 senede bu kulübü bu seviyeye getirmek gerçekten bir emek meselesi. Çok eleştirildik, yaptıklarımızı anlamayanlar oldu. Akıl sahibi insanlar geldiğimiz noktada ne olduğunu anlayacaklardır diye düşünüyorum. Önümüzdeki Mayıs Ayı’nda kongremiz var elimizden geleni yapacağız. 100 yıllık kulübümüzü yaşatmaya çalışıyoruz.
Stad meselemiz önemli
Stadımızın kapatılma sebebi , sayın Kaymakamımızın,haklı olarak, teknik bir rapor doğrultusunda mukavemeti azalmış olan beton tribünlerimizin güçlendirilmesini talep etmesi. Bir senedir uğraşıyoruz. Geçen senenin Eylül Ayı’ndan beri olmadı. Biraz da talihsizlikler oldu. Seçim oldu, Bakan değişti, genel müdür geldi, gitti; bizim elimizde olmayan şeyler oldu. Teknik olarak stadın mülkiyeti bize, belediyeye ait değil. Gençlik Spor Müdürlüğü’nde stadımıza ait hiç bir proje bulamadık, arşivlerinde de yok. Projeyi bulamadık ki güçlendirme yapalım. Haklı olarak vatandaşlar ” stadıma dokunmayın” diye tepki gösteriyorlar. Duyumlarla hareket ediyorlar. Burası yıkılacak, plaza yapılacak deniyor. Böyle bir şey yok. Buranın yıkılıp yerine plaza yapılacağıyla ilgili bir plan proje yok. Belediye başkanımızla neredeyse hergün bu konuyu görüşüyoruz. Eski Bakan bey talimat vermişti, Genel Müdürümüz Mehmet Baykan buraya kadar geldi. Stadı yerinde gördü talimat verdi, toplantılar yapıldı kararlar alındı.
Tribünler yeniden yapılacak
Dün itibariyle alınan karar ise, betonarme olan kısım kaldırılacak, oraya çelik prefabrik, örneği Menemen stadında var, altı soyunma oları, VİP salonu, duşları vs olan 3 bin kişilik kapalı bir tribün yapılacak. Belediyemiz imkanlarıyla yıkımının süreci uzayacağından, Gençlik ve Spor Müdürlüğü çelik konstrüksiyon olarak yapacak. Bayrampaşa stadı da böyledir. Yukardan baktığınızda beton görüntüsü olan ancak yapısı çelik olan bir yapı olacak. Tribünler yenilenecek ve stad açılacak. Neden olmadı? Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Eskiden Başbakan vardı şimdi yok. Spor Bakanı değişti. Bürokratların bağlı oldukları yerler değişti. Bütün bunlar bizim elimizde olan şeyler değil tabii ki.
Zemin değişecek
Tribünler yapılıyorken zemin değişecek, misafir takım tribününün üstü kapanacak, skorboard yenilenecek. Yani Genel Müdür Mehmet Baykan’ın söyledikleri yapılacak. Ancak teknik olarak güçlendirmenin yetmeyeceği anlaşıldı. Beton tribün yıkılacak, yerine çelik konstrüksiyon üstü kapalı bir tribün yapılacak, sahanın zemini değişecek, misafir takım tribününün üstü kapanacak, skardoard yapılacak. Bütün bunlar yapılacak.
Spor Toto Genel Müdürlüğü yaptıracak. Buna başladıktan 2 ay sonra bunu bitiririz diyorlar. Vatandaşlarımız merak etmesinler stadımız yapılacak ve açılacak.”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 56
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir