Sevcan Kılavuzoğlu: Oylarınıza talibim!

Merkez Mahallesi Muhtar Adayı

Sevcan Kılavuzoğlu: Oylarınıza talibim!

Eyüpsultan siyasetinin tecrübeli ismi, eski meclis üyesi ve Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Sevcan Kılavuzoğlu, belediye meclisinde edindiği tecrübeleri muhtarlıkta hizmet için kullanacağını belirterek, seçmenlere, “oylarınıza talibim” mesajını verdi.

2019 Mart ayı sonunda yapılacak seçimlere hazırlanan Kılavuzoğlu, “Muhtarlıkta vatandaşlarımızla daha yakın oluyoruz. Ailem 3 kuşaktır Eyüplü. Ben göçmen bir ailenin evladıyım. Evliyim, 2 oğlum var. Eyüp’ün ve Merkez Mahallesi’nin bütün sorunlarını iyi biliyorum. Bunun yanında bu sorunların çözümü için takip edilecek bütün yolları ve yöntemleri de iyi biliyorum. Eski muhtarımız İzzet Özkan’ı rahmetle anıyorum. Görüştüğümüz ve saygı duyduğumuz bir abimizdi. Ben de Merkez Mahallemizde hizmetlerime devam edebilmek için oylarınıza talibim” diye konuştu.

Muhtarların asli görevleri

Merkez Mahallesi Muhtar Adalı Sevcan Kılavuzoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Buradan vatandaşlarımıza önemli bir konuda açıklamalarda bulunmak istiyorum. Muhtarların asil görevleri vardır. Bunlar, Mahallesinin yaşam kalitesini artırmak,

Belediye, kamu kuruluşları ile iletişimleri sağlamak,

Mahallenin durumu ile ilgili olarak gerekli yerler ile iletişime geçmek,

Kurumlar ile iş birliği sağlamak gibi işleri yürütmekle mükelleftir.

Sağlık ocağının ve sağlık merkezinin kurduğu kurullara katılır,

Emlak vergisi gibi konularda oluşturulan komisyon kurullarına katılır,

Sandık seçim listelerini askıya çıkarır,

Askerlik zamanı gelenlerin kimlik bilgilerini askıya asar,

Cadde adları, sokak adları, meydan levhaları için kontroller gerçekleştirir,

Bulaşıcı hastalık taşıdığını düşündüğü kişileri gerekli yerlere bildirir,

Tebligatların iletilmesini sağlar,

Seçmen kağıtlarını yerlerine ulaştırır,

Nüfus kağıdı işlemlerini gerçekleştirir,

Kanunların halka anlatılmasına yardımcı olur

Mahallenin sakinliğini korur,

Gerekli gördüğü konular ile ilgili olarak hükumet ile iletişime geçer,

Yardımlaşmayı sağlar,

Bunların dışında yapılamayacak bir takım vaatlerde bulunmanın gerçekleri yansıtacağına inanmıyorum. Proje olarak sunabileceklerimizin yapılabilmesi için de üst makamlarla çalışılması ve iletişim halinde olunması gerektiğinin de bilincindeyim.

Bu projelerim şöyle:

Ailem ve şahsım olarak ihtiyacı olan ailelere yardım  ettim  şimdide kendi mahallemde bu şefkat elini sürdürmek istiyorum. Yapacağım projelerden bir tanesini de şefkat elini mahallemde kurmak, ihtiyacı olanlara yardım ederek şefkat elini tutmak istiyorum..

Mahallemizin bütün ihtiyaçlarını biliyorum hanımlarla ilgili el emeklerini değerlendirerek bir platform kurmak ve mahalleye destek olmak istiyorum. El emeği göz nuru kendi becerilerini paraya dönüştürmesi ve ev ekonomisine katkıda bulunması için böyle bir platformda değerli ev hanımlarına katkı sağlamak istiyorum.

İnsanlar birbiriyle içi içe olsun, birbirini tanısın diye eski mahalle kültürünü getirmek istiyorum.

Eyüpsultan genelinde engelli, hasta ve yaşlı olan vatandaşlarımıza, yardıma ihtiyacı olanlara  elimizi uzatmak gönül borcumuz olacaktır.

Eyüpsultan Merkez Mahallesi’nde camii inşaatı için çalışmalara şimdiden başladım, bu konuda değerli Merkez Mahallesi yaşayanlardan destek ve bilgilerini almak istiyorum.

Koltuk muhtarı değil mahalle muhtarı olmak istiyorum ; birebir insanlara dokunmak maddi manevi yanlarında olmayı evlerinde bir anne bir abla bir kardeş olmak istiyorum.  Herkesin kolayca ulaşabileceği dertlerini sıkıntılarını paylaşacağı bir muhtar olmak gönüllerinde yer bulmak istiyorum,

Hayvan sevgisi ve hayvan yetiştiren bir anne olarak  (Yeryüzündekilere merhamet edin ki göktekilerde size merhamet etsin) Allah merhametli olanlara rahmetiyle muamele eder, hayvan kulübeleri her sokağın başına yerleştirilip onların yemeklerini de tedarik etmek görevimiz olacaktır.

Gençlerimizle birlikte yeni projeleri değerlendirmek taze beyinlerin bilgileri hayata geçirmek ve onlarla birlikte zaman harcamak için kültür sanat programları hazırlayıp onların boş vakitlerini değerlendirecek ortam ve etkinlikler düzenleyeceğiz. Halı saha maçları, tenis, tiyatro, kitap okuma yarışmaları gibi  birbirleriyle kaynaşmayı sağlayacak ortamlar yaratacağız.  Hal böyle olunca da gençlerimizin kötü alışkanlıklarından kurtulacaklar. Onları topluma kazandırmak görevlerimizden sayılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 47
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir