ŞEHİT AİLELERİ ONURUNA AKŞAM YEMEĞİ VERİLDİ

ŞEHİT AİLELERİ ONURUNA AKŞAM YEMEĞİ VERİLDİ

Eyüpsultan Kaymakamlığı tarafından, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü dolayısıyla şehit aileleri onuruna akşam yemeği verildi.

Alibeyköy Osmanlı Parkı Sosyal Tesislerde verilen yemeğe Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, Garnizon Komutanlığı’nı temsilen Albay Berat Acar, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Albay Zeki Bilal Şanlı, Albay Murat Cihangir, Albay Şakir Şahin, kamu kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, şehit aileleri ve davetliler katıldı.

Şehit ailelerinin bulunduğu masaları tek tek gezerek, ailelerin hal ve hatırlarını soran Kaymakam Abdullah Dölek, yemeğe katılan tüm konuklara teşekkür etti.

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Yemekte bir konuşma yapan Kaymakam Dölek, “Tarihte örneği benzeri olmayan, büyük bir destan yazarak, ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

ŞEHİT AİLELERİ GÖZÜMÜZÜN NURUDUR

Kaymakam Dölek, şehitlerin emanetleri olan ailelerin başlarının tacı, gözlerinin nuru olduğunu vurgulayarak, “Siz, çok kıymetli şehit ailelerimiz; sizler, şehitlerimizin devletimize ve milletimize emanetlerisiniz. Hiçbir zaman ümitsizliğe, yeise düşmeyin. Vatanımız ilelebet var olacak; bayrağımız sonsuza kadar dalgalanacaktır. Bizler, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin daima yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 104. YILDÖNÜMÜ GURURLA KUTLANDI

Kaymakam Dölek, sözlerinin sonunda, 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla tüm şehitleri bir kez daha rahmet ve minnetle andıklarını dile getirerek, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümünü de gururla kutladıklarını söyledi.

Yemek, şehitler için yapılan duaların ardından son buldu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir