Saim Diken: İnsanlara ulaşabilmemiz lazım!

Saim Diken: İnsanlara ulaşabilmemiz lazım!

CHP’den Eyüpsultan Belediye Başkan aday adayı olan Saim Diken basın mensuplarıyla biraraya geldiği kahvaltılı toplantıda açıklamalarda bulundu. Saim Diken partisinin Eyüpsultan adayının bir an önce açıklanması gerektiğini belirterek, “İnsanlara ulaşabilmemiz lazım” diye konuştu.

” Bu süreç zor bir süreç. Bu süreçte basının katkısı büyüktür. Bu zor ve meşakkatli yola çıktık. Önemli olan doğru işler yapabılmek, doğru işler yaptığın sürece başarıyı kendiliğinden gelir.
Bir özel bankada üst düzey yöneticiyim. 30 yıldır bu işi aynı bankada yapıyorum. İnsan ilişkilerini, paranın ve finansın nasıl kullanılacağını iyi biliyorum. Neden Eyüp diye soracak olursanız, 1984’ten bu yana Eyüplüyüm. İstanbul’a ilk geldiğimde Alibeyköy’e geldim. Halen Yeşilpınar’da oturuyorum. Eyüp’ün sıkıntılarını bildiğim için aday adayı oldum. 2 senedir sahadayım. Bir insan bir partiden aday adayı olacaksa partisine katma değerinin olması ve partisini iyi tanıması, aday olduktan sonra insanlara dokunabilmesi lazım. 15 yıldır siyasetin içindeyim. Eyüpsultan’a adaysam, Eyüpsultan’ı alabileceğime inandığım için adayım. Aday gösterildiğim zaman seçimi farklı alacağımıza eminim. En az oy aldığımız yer Yeşilpınar. Yeşilpınar’da eşimle birlikte 3-5 aileyi biraraya getirerek en az 500 ev ziyareti yaptık. Bunların geri dönüşümleri beni mutlu ediyor. Asıl önemli olan belediye başkanı olduktan sonraki dönem. Belediye başkanı olduktan sonra örgütüne sahip çıkacaksın. Bir mahalleye gittiğim zaman mahalle temsilcisini yanıma almadan gitmeyeceğim ve önce o konuşacak. Asıl önemli olan duruş samimiyet ve doğruluktur” diye konuştu.
Saim Diken bir basın mensubunun ” Bir başkası aday olur ve size meclis üyeliği teklif ederse kabul eder misiniz?” şeklindeki sorusuna şöyle cevap verdi:
” Benim meclis üyesi olmak gibi bir derdim yok. Hiç bir arkadaşın yanında meclis üyesi olmayacağım. Meclis üyesi olmak isteyenler zaten aday adayı oldular. Aday olursam tüm aday adayı arkadaşlarımın görüşlerini alırım. sonra niyeti varsa, samimiyeti varsa değerlendiririz. Benim şimdiye kadar CHP dışında bir partim olmadı. Aday adaylığı sürecinde harcadığım her kuruş CHP’ye helal olsun” dedi.
Saim Diken ADEF Genel Başkanı olduğunu ve alınmış bir karar sonucunda, diğer partiler dahil kendinden başka hiç bir Amasyalı adayın olmadığını söyleyerek, ” Partinin oyları haricinde en az 18 bin oyumuz var” dedi.
Saim Diken partisinin adayını bir an önce açıklamasını istediğini de belirterek, ” İnsanlara ulaşabilmemiz lazım” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir