SAĞLIK İÇİN YÜRÜYORUZ!

SAĞLIK İÇİN YÜRÜYORUZ!
“3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” münasebetiyle Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yürüyüş düzenlendi. Konuyla ilgili olarak İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Atak gazetemize bir açıklama gönderdi. Müdür Atak’ın açıklaması şöyle:
“3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” münasebetiyle Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilçemizde gerçekleşecek bir yürüyüş aktivitesi planlanmıştır. Sağlıklı yaşamın ana öğelerinden biri olan fiziksel aktiviteyi vurgulamak ve bu konuda gereken bilinci uyandırmak toplum olarak asli görevlerimizden biridir.
Bu çerçevede, Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki ortaokul öğrencilerinin, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesindeki sporcuların, İlçe Sağlık Müdürlüğümüzdeki personellerin ve tüm halkımızın katılımıyla, Feshane Çocuk Parkı karşısındaki Mareşal Fevzi Çakmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünden 3 Ekim çarşamba günü saat 11:00‘dan başlanarak, eski belediye binası önünden Zalpaşa Camisi yönünden devam edilerek, 8 Mayıs Parkından(Zabıta Müdürlüğü önü) geçilerek Eyüpsultan Camii meydanında sonlanacak şekilde planlanmıştır.
Yürüyüş boyunca Eyüpsultan Belediyemiz tarafından sağlanacak sağlıklı ikramlarımızla birlikte, İlçe Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan diyetisyenimiz tarafından da Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel aktivite konulu bilgilendirme yapılacaktır.
Tüm halkımız davetlidir.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 123
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir