Önce miting yaptı, ardından Yasin-i Şerif okudu..

Eyüpsultan’da İmamoğlu rüzgarı

Millet İttifakının CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu,Millet ittifakının CHP’li Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu ile birlikte Eyüpsultan Akşemşettin Mahallesinde düzenlemiş oldukları miting de konuştu.

Mitinge CHP İstanbul Milletvekilleri  Gökan Zeybek,Yüksel Mansur Kılıç, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Yaşar Er , CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek ve binlerce vatandaş katıldı. Mitingin ardından  Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda’da cami saldırısında hayatını kaybedenler için Eyüpsultan Camii’de Yasin-i Şerif okudu. Cami çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan İmamoğlu, çocukların tezahüratı karşısında gözyaşlarını tutamadı.

25 YILDIR YAPILAMAYANLARI BİZ YAPACAĞIZ

Eyüpsultan, Akşemşettin Mahallesinde düzenlenen mitingte ilk konuşmayı Millet İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu yaptı. Oldukça kalabalık ve coşkulu bir topluluğa hitabeden Bilenoğlu konuşmasında, “ 25 yıldır yapılamayanları biz yapacağız. Kreş yok, yollar kötü, üst yapı yok, alt yapı yok, her taraf beton içinde, yeşil alan yok, toplanma alanı yok, park yok. Bazı mahallelerde ilkokul bile yok. Bundan kötü bir şey olur mu?” dedi.

ADALETİ, VİCDANI, GÜLERYÜZÜ ÖZLEDİNİZ!

Emel Bilenoğlu’ndan sonra mikrofona gelen, Millet İttifakı İBB Adayı Ekrem İmamoğlu da konuşmasında şunları kaydetti:” Siz adaleti, vicdanı, güler yüzü özlediniz. Size söz veriyorum, özlediğiniz tüm iyilikleri sizinle hergün buluşturmak adına bütün günümü, bütün saatlerimi çalışacak, İstanbul’un gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı olacağım.

Eyüp’ün güzel insanları biliyorsunuz, hepimizi yakından üzen vahşi bir olay yaşandı. Ne yazık ki kalbine nefret girmiş, aldatılmış bir insan onlarca cana kıydı. Yeni Zelanda’da hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerime rahmet diliyorum.” Dedi.

İmamoğlu konuşmasında Emel Bilenoğlu’na sık sık desteğini dile getirdi ve Eyüpsultan’dan gelen tüm isteklere öncelik vereceğini belirtti.

İMAMOĞLU EYÜPSULTAN CAMİİ’DE YASİN-İ ŞERİF OKUDU

Akşemsettin Mahallesinde halkla buluşan İmamoğlu, sonrasında ise Eyüpsultan Camii’ne gelerek akşam namazını kıldı.CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda’da cami saldırısında hayatını kaybedenler için Eyüpsultan Camii’de Yasin-i Şerif okudu. Cami çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan İmamoğlu, çocukların tezahüratı karşısında gözyaşlarını tutamadı. Akşam namazının ardından okunan Mevlidi Şerif sonrası camiden çıkan İmamoğlu, vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı. İmamoğlu’nu karşısında gören vatandaşlar fotoğraf çektirmek ve sohbet etmek için adeta birbiriyle yarıştı. Yoğunluk nedeniyle yürümekte güçlük çeken İmamoğlu, Eyüpsultan Camii çıkışına geldiği sırada küçük çocukların tezahürat sürpriziyle karşılandı. Çocukların ‘Ekrem İmamoğlu’ diye tezahürat etmesi üzerine İmamoğlu, yönünü değiştirerek çocukların yanına gitti. Çocukların sevgisi karşısında duygularına hakim olamayan İmamoğlu gözyaşlarını tutamazken, bir vatandaşın seslenmesine ise, ‘Dur abla yaktılar beni zaten’ diye karşılık verdi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir