Ölüye de diriye de saygımız yok!

Ölüye de diriye de saygımız yok!

Eyüpsultan’da vatandaş kamerasına yakalanan ve gazetemize gönderilen fotoğraflar incelendiğinde artık bu kadarı da olmaz dedirtiyor. Sahil yolunda çöpler dağlar gibi birikirken, mezarlıklarda ters dönmüş mezar taşlarının bulunması adeta insanın tüylerini diken diken yapıyor.

ÇÖPLER DAHA ERKEN TOPLANMALI

Yaz sıcağında Eyüplülerin ve çevre ilçelerden gelen vatandaşların mesire alanlarının başında gelen Haliç kıyıları,  özellikle Bahariye Mevlevihanesi ve İBB Park Bahçeler Şefliği arasındaki alana  vatandaşların attığı çöpler İBB tarafından geç toplandığı için çeşitli sorunlar yaratıyor.

Duyarlı vatandaşlar tarafından  Medya Haliç’e gönderilen fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi, dağlar oluşturan ve sabah erken saatlerde toplanması gereken çöpler öğlene doğru ancak toplanıyor.

İşe giden vatandaşların ve spor yapanların, yürüyüş alanlarının başında gelen bu alanda, çöplere karınlarını doyurmak için gelen sokak hayvanlarından bazı vatandaşların korkması da hem vatandaşlar hem de sokak hayvanları açısından olumsuz durumlar yaratıyor, hem de temizlik açısından uygun olmuyor.

Eyüpsultan Belediyesi yetkilileri, bu kısımların İBB sorumluluğunda olduğunu belirtirlerken,  konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız vatandaşlar da, çöplerin geç toplandığını, erken saatlerde toplanırsa bu sorunların hepsinin ortadan kalkacağını belirttiler.

BAKIMSIZ MEZARLAR VAR

Bu arada Eyüpsultan’ın önemli konularından biri olan mezarlıkların bakımı ve temizliği de son günlerde olumsuz görüntüler sergilemekte. Eyüpsultan Camii arkasında bulunan mezarlığın bakımının yapıldığı ancak, yukarılara çıkıldıkça mezarlık alanlarının temiz olmadığı gözlemlenmekte.

Şehit Savcı Selim Kiraz’ın kabristanının biraz alt kısmında bulunan ve yine vatandaşlarımız tarafından gazetemize gönderilen fotoğraflarda görülebileceği gibi mezar taşları  yerinden sökülmüş ve ters olarak yerine tekrar konulmuş. Adeta bir utanç tablosu yaratan bu görüntünün de bir an önce düzeltilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir