Öğretmenlere sağlık semineri!

Öğretmenlere sağlık semineri!
Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürlüğü öğretmenlere çeşitli seminerler vererek, okullarda yapılacak sağlık çalışmaları konusunda öğretmenleri bilgilendiriyor.
İlçe Sağlık Müdürlüğü, 2018 -2019 eğitim öğretim yılında ilçemizdeki okul öncesi ve ilköğretim okullarında yapılacak olan her türlü sağlık çalışmalarıyla ilgili(aşılama, ağız ve diş sağlığı, işitme tarama testi, sağlıklı beslenme vb) seminerler veriyor ve dönem boyunca sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkı yapmaları konusunda destek talebinde bulunuyor.

 
Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama gönderen Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Muhammed atak şunları kaydetti:
“Eyüpsultan ilçe sağlık müdürlüğümüzce geleceğimize yön veren bilinçli nesiller yetiştirecek olan kıymetli öğretmenlerimiz ile birlikte 2018-2019 eğitim öğretim yılında ilçemizdeki okul öncesi ve ilköğretim okullarında yapılacak olan her türlü sağlık çalışmalarıyla ilgili(aşılama, ağız ve diş sağlığı, işitme tarama testi, sağlıklı beslenme vb) seminerler yapılmaktadır. Okullarımızdaki seminer haftası boyunca devam edecek olan bilgilendirme çalışmalarına sağlıklı nesiller yetiştirmek konusunda yol arkadaşlarımız olan öğretmenlerimiz yoğun ilgi göstererek amacımıza ulaşmak konusunda katkı sağlamışlardır. DSÖ’nün de sağlıkla ilgili tanımı doğrultusunda ruhen bedenen ve sosyal açıdan çocuklarımızın geliştirilmesi konusunda paydaşlarımız olan tüm öğretmen ve okul idarecilerimize teşekkürlerimizi sunarız.”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir