Öğretmenler Günü’ne çok özel kutlama!

Eyüp Dostları Vakfı’ndan
Öğretmenler Günü’ne çok özel kutlama!

Eyüp Dostları Vakfı gazetemize gönderdiği bir basın bülteni ile 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili bir program düzenlediklerini belirterek oldukça ilginç bir iddiada bulundu. Eyüp Dostları Vakfı 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün ilk kez Eyüp Merkez İlkokulunda kutlanmış olabileceğini belirtti.
Eyüp Dostları Vakfı’nın gönderisi şöyle:

“24 Kasım Öğretmenler Günü’nün, Avrupa’da, ülkemizde ve belki de dünyada ilk kez 1969 yılında kutlandığı Eyüp Merkez İlkokulu’nda bu sene emekli öğretmenlerimizle birlikte kutluyoruz.

Ülkemizde 1981 yılında resmi olarak ilan edilen ve o günden itibaren kutlanmakta olan 24 Kasım Öğretmenler Günü, Türkiye’de ilk kez 1969 yılında sınıf öğretmeni Ethem Sezgin (90), öğrencileri, çevre okullar ve Eyüp halkının katımıyla Eyüp Merkez İlkokulunda kutlanmıştır.

Bu güzel çabanın öncüsü Ethem Sezgin ve öğrencileri daha sonra İstanbul Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Radyosu ve Ulusal Gazetelerde bu etkinliğin resmi gün olarak kabul edilmesi için mücadele vermiştir.

Eyüp Dostları Vakfı olarak “Geçmiş Güzellikleri Anmak, Bizim Olanı Yaşatmak” sloganımızla o günün ilk kahramanları ve Eyüp’te görev yapmış emekli öğretmenlerimizle bu önemli girişimi anmak ve hatırlatmak için 24 Kasım Öğretmenler Günü’ nü ilk kutlandığı Eyüp Merkez Okulu salonunda 49 yıl aradan sonra hep birlikte kutluyoruz.

Bu anlamlı günde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Eyüp Dostları Vakfı

Yer : Eyüp Merkez Ortaokulu Salonu
Tarih : 24 Kasım 2018
Saat :13:30
İletişim: 0212 581 05 81- info@edv.org.tr”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 16
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir