ÖDÜLLERDE ÇOK GÜZEL!

Okumak güzeldir kitap okuma yarışması

Eyüp sultan Belediyesi okuma seferberliği için büyük bir projeye imza attı. Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ”Okumak Güzeldir” isimli yarışmanın başvuruları alınmaya başlandı. Yarışmaya Eyüpsultan Belediyesi web sitesi üzerinden başvuru formu doldurularak katılım sağlanabiliyor.
Yarışmaya katılım ücretsiz ve ayrıca Eyüpsultan Belediyesi sınırları içinde oturma şartı da aranmıyor. İstanbul’da ikamet eden her yaştan herkes yarışmaya katılım sağlayabiliyor.
Eserler merak uyandıracak cinsten…
Yarışmaya katılım sağlayacak yarışmacılar belirlenen beş eserden hazırlanacak soruları cevaplayacaklar. Toplam 50 çoktan seçmeli soru sorulacak olan sınavda yarışmacılar her eserden 10 soru ile karşılaşacak. Sınav süresi ise toplam 50 dakika. Yarışmacıların okuması gereken eserler şöyle:
 Ahmet Hamdi TANPINAR BEŞ ŞEHİR
 Kemal TAHİR ESİR ŞEHRİN İNSANLARI
TARIK BUĞRA OSMANCIK
 Mustafa KUTLU YOKSULLUK İÇİMİZDE
Refik Halid KARAY MEMLEKET HİKÂYELERİ
Yarışamaya son katılım 27 Mayıs
Yarışma kazananları 28 Mayıs Perşembe günü saat 21.00 22.00 saatleri arasında Eyüpsultan Belediyesi web sitesinden online olarak yapılacak sınav ile belirlenecek. Başvurular sınavdan bir gün öncesine kadar alınmaya devam edecek. Belirlenen kitapları yarışmacılar kendileri temin edecekler.  Kazanan yarışmacı belirlenirken eşitlik olması durumda süre yani en kısa sürede en fazla doğru cevabı yapan yarışmacıya öncelik tanınacak. Sürelerin eşit olması durumda ise en fazla doğru cevabı en kısa sürede yapan yarışmacılar arasında ikinci bir sınav uygulanacak. Yarışmacılar cevap anahtarına 28 Mayıs günü 22.30da web sitesi üzerinden ulaşabilecekler.
ÖDÜL, yurtdışı seyahati…
Yarışmanın kazananlarına verilecek ödüller:
Birinciye: 4 kişilik (Kazanan kişi ve 3 yakını) Endülüs Gezi Turu (7 Gece 8 Gün)
 İkinciye:4 kişilik (Kazanan kişi ve 3 yakını) Kudüs Gezi Turu (4 Gece 5 Gün)
 Üçüncüye:4 kişilik (Kazanan kişi ve 3 yakını) Saraybosna Gezi Turu (3 Gece 4 Gün)
Ödülü kazandığınız takdirde pasaport ve vize işlemleri ve kişisel harcamalarınız hariç bütün masraf ve işlemleriniz Eyüpsultan Belediyesi tarafından karşılanacak. Kazanılan ödülün karşılığı olan seyahat programı Eylül ayında gerçekleştirilecek.
Haber: Şule Özyer
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir