Neden bir arada yaşayamıyoruz?

Temel Karamollaoğlu Eyüpsultan’dan hem iktidara hem de muhalefete seslendi:

Neden bir arada yaşayamıyoruz?

16 Şubat 2020 Pazar günü Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan,  Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığı’nın 7’nci  olağan kongresine  Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’da katıldı.
Konuşmasında hem iktidara hem de muhalefete seslenen Karamollaoğlu, “Biz bir bütünüz, hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız. Neden bir arada yaşayamıyoruz? Bir araya gelip oturup dertleri görüşürsek o zaman çözüm kendiliğinden ortaya çıkar, emin olun. Ama birbirimize güveneceğiz, saygı ve sevgi duyacağız, düşmanlaştırmayacağız.” dedi.

Oldukça kalabalık olan kongreye Eyüpsultanlıların ilgisi büyük oldu. Emre Ustaosmanoğlu’nun Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı seçildiği kongreye, Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Sevim, eski Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı İlker Çiftçi, CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş, İyi Parti İlçe Başkanı Yaşar Er, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Lokman Çelik, İyi Parti Eyüpsultan Belediyesi Meclis Üyesi Nail Balkan, Ak Parti’den Yücel Erence, CHP Kadın Kolları Başkanı Arzu Altunay, Ferzan Özer, İyi Parti Eski ilçe Başkanı Olcay Uçar, CHP eski İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, Emel Bilenoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İktidarda ve muhalefette bulunan siyasetçilere seslenen Karamollaoğlu, “Biz bir bütünüz, hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız. Neden bir arada yaşayamıyoruz? Bir araya gelip oturup dertleri görüşürsek o zaman çözüm kendiliğinden ortaya çıkar, emin olun. Ama birbirimize güveneceğiz, saygı ve sevgi duyacağız, düşmanlaştırmayacağız.” dedi.
Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bizi bazen tenkit ediyorlar, ‘Bu arkadaşlarla beraberdiniz, niye her şeye itiraz ediyorsunuz?’ diye. Bizim her şeye itiraz etmek gibi bir derdimiz yok. Bu arkadaşlarımız iyi bir şey yaptığı zaman ‘Hay Allah razı olsun’ diyoruz. Başörtüsü problemi vardı, çözdüler. İmam Hatip Okullarının önünü açtılar, devlet dairelerinde başörtülüleri de işe alabiliyorlar, yeri geldi sıkıştılar gittiler Amerika’nın Patriotlarına karşı Rusya’dan S-400’leri aldılar, alternatif bir imkan çıktı diye ‘Hay Allah razı olsun’ dedik. Biz, doğruya doğru, eğriye de eğri deriz. Derdimiz iktidarda bulunanları yıpratmak değil, derdimiz iktidarda bulunanların doğru karar almalarını sağlamaktır ve bu ikisinin arasında dağlar kadar fark vardır.”
Temel Karamollaoğlu, Kanal İstanbul projesine de değinerek, “(Kanal İstanbul) Türkiye’ye hangi faydayı sağlayacak, kaç kişi iş bulacak, milli gelirimize hangi katkı sağlanacak, Türkiye nasıl zenginleşecek? Oradaki rant sahiplerini diyorsan, onlar deveyi hamuduyla yutar, götürürler. Biz, ülkemizin problemlerini biliyoruz ve ülkemizin problemlerine çözüm arıyoruz ve bu çözümü de hep birlikte yapmaya kararlıyız.” diye konuştu.

Ekonomi üzerinden iktidarı eleştirdi!
Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 4 buçuk milyon işsiz insan olduğuna dikkat çekerek, “Garibana en yüzde 9 zam yapıyorsun, bütün giderlerini yüzde 50 zam yapıyorsun. Nasıl içinden çıkacak o adam” dedi.
Ekonomi üzerinden iktidarı eleştiren Karamollaoğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“Milli gelirin en az yüzde 3’ü, Türkiye şu anda en az her sene araştırma geliştirmeye 100 milyarın üzerinde para ayırması icab eder demek. Bir siyasi partinin ilçe kongresinde konuşulacak iş mi? Arkadaş, biz bu işi böyle biliyoruz. Türkiye’nin de İslam aleminin de bunun dışında bir yılla kalkınamayacağına inanıyoruz. 4 buçuk milyon işsiz insanımız var. Gayriresmisini söylemeye kalksak 6’yı geçer diyorlar. Çalıştığı halde geçinemeyen 8 milyon insan var bu memlekette. Çalışıyor ama geçimini sağlayamıyor. Elektrik faturası, mazot faturası…Bunların iki tane gündemleri var. Zam yapacakları zaman bir ürüne hakiki enflasyonu dikkate alıyor, diyor ki mazot pahalandı, yüzde 50 zam yap. Elektrik, yüzde 70 zam yap. Garibanın ücreti konuşuyorsun. ‘Yahu öyle olmuyor ki bak bizim hesaplar gösterdi işte yüzde 12 enflasyon gelecek sene…Hatta 9’a inecek. Nasıl yaparız onu ver yüzde 9’u…Yahu mübarek adama sen yüzde 9 zam yapıyorsun, bütün giderlerini yüzde 50 zam yapıyorsun. Nasıl içinden çıkacak o adam…Bunu da hiç sıkılmadan, çekinmeden ekonomimiz daha iyiye gidiyor diye söyleyerek yapıyorlar. Arkadaş biz bu laflara itibar etmeyiz.”
Fotoğraflar: Metin Türkmenoğlu
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir