Mustafa Tüysüz iddialı konuştu:

Mustafa Tüysüz iddialı konuştu:

 

CHP’nin Eyüpsultan Belediye Başkan aday adaylarından Mustafa Tüysüz Ankara dönüşünde iddialı konuşarak, CHP’nin  en yüksek ihtimalle Eyüpsultan adayının kendisi olabileceğini açıkladı. Tüysüz, “ Mekke’nin imamı da gelse, ben geliyorum” dedi.

Tüysüz Medya Haliç’e yaptığı özel açıklamalarında şunları kaydetti:

“ Yaklaşık 90 gündür sahalardayız. Muhafazakar ağırlıklı seçmen yapısında çok ciddi bir teveccühe mazhar olduk. Adaylaştığım taktirde Mekke’nin imamı da gelse Eyüpsultan’ın beklenen belediye Başkanı ben olacağım.”

Eyüp’te sevgiyle yola çıktım. Mahallelerde fark yaratacağım. Ak Parti, MHP ve merkez sağ seçmeninden de en az yüzde 20’sinin oyuna talibim.

Türkiye’nin kalbi Eyüpsultan’da gönül köprüleri kuracağım, halkın derdine derman olacağım, kapısı kapalı bir başkan olmayacağım. 24 saat Eyüpsultan halkının hizmetinde olacağım.

1 MİLYON TURİST GELECEK!

Yapacağım projelerle Eyüpsultan’a her yıl 1 milyon yerli ve yabancı turist getireceğim. Eyüpsultan sadece İslam aleminin değil bütün insanlığın ortak kentidir. Geliştireceğimiz projelerle  hem işsizlik konusunda istihdam yaratacağız, hem de Eyüpsultan’ın ekonomik girdisini çok yukarılara taşıyacağız. Eyüp’te daha önce hayata geçirilmeyen ama Eyüp’ün ihtiyacı olan projelere onay verip sonuçlandırılmasını sağlayacağız.

Eyüp sahilini etkinlik alanı haline getireceğiz. Fahri Koru               türk Caddesi’ndeki esnaf arkadaşlarımızın ve Eyüp esnafımızın iş yapmasını işlevsel hale getireceğiz.

Mahallelerimizde ve merkezde ciddi otopark sorunlarımız var. İnsanlar işe gittiklerinde ve eve geldiklerinde park yeri bulamıyorlar, bunu ivedilikle çözeceğiz.

TAPU SORUNUNU CHP ÇÖZDÜ!

Bazı mahallelerimizde kentsel imar sorunu ve tapu sorunu var. CHP’nin Maltepe Belediyesinde yapmış olduğu örnek çözümü özellikle Nişanca mahallemizde yapmayı düşünüyoruz. Oradaki  insanlarımızla kentsel dönüşüm değil, yerinde dönüşüm sağlayarak insanlarımızın mutlu olmasını sağlayacağız.

Bununla beraber her mahalleye kreş yapacağız. Bu çok kolay yapılabilecek bir hizmettir. Öğrenci yurtları yapmamız gerekiyor. Eyüp’te iki tane üniversite var ama öğrenci yurdu eksiğimiz var.

Kent meclisimiz yok. Halkımızı buna dahil ederek oluşturacağımız kent meclisiyle Eyüp’ü birlikte yöneteceğiz. Sorunları tespit edip yerinde çözmemiz gerekiyor.

Muhtarlarımız bizim için çok önemli. Muhtarla devamlı iletişimde bulunmak için otomasyon sistemi kuracağız. Sorunlar aynı anda belediyeye iletilecek ve çözülecek.

ESNAF 2-3 KAT FAZLA KAZANACAK!

Siyaseti iyi biliyorum. Çok konuşmayacağız. Az laf çok iş yapacağız. Seçilene kadar partinin adayı olacağım ama seçildikten sonra tüm Eyüpsultan’ın belediye başkanı olacağım. Ben partisi ne olursa olsun, herkesin oyuna talibim. Pırıl pırıl tertemiz bir 5 yıl yaşayacağız ve inanıyorum ki ikinci 5 yıl için halkımız bize baskı yapacak. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızı doğru iş yaptıkları sürece motive edeceğiz. Kimsenin aşıyla işiyle işimiz olmaz, 24 saat birlikte çalışıp Eyüp halkının hakkettiği hizmetleri yapacağız.

Parkları güvenlik sistemiyle kontrol edeceğiz. Vatandaşlarımızın özellikle kış aylarında sokak hayvanlarının barınak ve yiyecek ihtiyaçları ile ilgili talepleri var. Bunları da değerlendireceğiz.

Esnaflarımıza özellikle bir müjde vereyim, Bütün esnaflarımız bugün yaptıkları işin 2-3 katını yapacaklar. Çünkü Eyüpsultan’ı  1 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği, 24 saat yaşanan bir kent haline getireceğiz. Eyüpsultan buna hazır.  Bütün bunları yapmak için içinizde büyük bir sevgi olması gerekir. Biz de içimizde tertemiz Eyüp sevgimizle çok çalışacağız. Halkımızla, esnafımızla bütün unsurlarla hep bir arada, herkes fikrini ortaya koyacak, çok çalışacağız ve başaracağız.

 

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 113
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir