Mustafa Tüysüz: Halka hizmete talibim

Mustafa Tüysüz: Halka hizmete talibim

Eyüpsultan’ın tanınmış siyasilerinden Mustafa Tüysüz CHP’den Eyüpsultan Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayarak, “Halka hizmete talibim” dedi.

Adaylık açıklamasından önce Eyüpsultan Türbesine giderek dua eden Tüysüz ve destekçileri Eyüp Sultan Camii Meydanında toplandılar. Büyük bir Türk Bayrağı açarak, CHP ilçe binasına Eyüp’e Eyüplü Başkan gelecek, sloganlarıyla yürüdüler.
CHP İlçe Merkezin’de Mustafa Tüysüz’ün açıklamasını bekleyen partililere önce CHP İlçe Başkanı Sinan Akçiçek hitabetti. Başkan Akçiçek konuşmasına başlamadan önce, katılımcıları, Tunceli’de operasyonda donarak şehit olan askerlerimiz için saygı duruşuna davet etti. Bu konuda iktidarı eleştiren Başkan Akçiçek, başarılar diliyerek mikrafonu Mustafa Tüysüz’e verdi.
Şehitlerimize rahmet diliyerek söze başlayan Mustafa Tüysüz, CHP İlçe Başkanı Sinan Akçiçek’e 4 metreye 6 metre ebatında bir Türk bayrağı hediye etti. “Bugün büyük bir heyecanla yola çıkıyoruz” diyen Mustafa Tüysüz sözlerine şöyle devam etti:
2019-2024 arasında belediye başkanlığını partimize hediye edeceğiz. Bir tarafta korkunç bir şaşa içinde yaşayanlar, bir tarafta yoksulluk içinde yaşayanlar. Halkın yoksulluğunu bitirmek için yola çıkıyoruz. Bu konuda tarih bizi yazacak. Eyüp ilçemiz müjdelenmiş bir şehirdir. Eyüp’e hizmet etmek Hakk’ka hizmettir. Ben buna talibim. Eyüp Belediye Başkanlığı için aday adaylığımı açıklıyorum. Size Eyüpsultan Belediyesi’ni müjdeliyorum. Eyüpsultan’ın sorunlarını biliyoruz, çözümlerini biliyoruz. Belediye Başkanlığını kazanacağımızdan hiç bir şüphem yoktur. Destek olmanızı istiyorum” dedi.
Mustafa Tüysüz’ün adrından tekrar mikrafona gelen CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, Cumhuriyet Bayramı Çelenk koyma törenine katılmayan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’ı kınadı. Tüysüz’ün açıklamasına CHP milletvekili Dursun Çiçek’te katıldı.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 19
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir