Mustafa Tüysüz Eyüp basınıyla buluştu

Mustafa Tüysüz Eyüp basınıyla buluştu

CHP’den Eyüpsultan Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan Mustafa Tüysüz bu sabah Eyüpsultan’da görev yapan basın mensuplarıyla buluştu.

Basın mensuplarıyla kahvaltılı bir toplantı düzenleyen Mustafa Tüysüz söze, Tunceli’de operasyonda donarak şehit olan askerlerimiz için üzüntüsünü dile getirerek başladı ve CHP’den Eyüpsultan Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu belirtti.

Mustafa Tüysüz toplantıda şunları kaydetti:

“ Eyüpsultan kendilerine has şifreleri olan bir şehir. Buranın şifrelerini bilmezseniz hizmet yapamızsınız. 45 yıldır Eyüplüyüm.  Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisiyim. Partimizde ben dahil 9 aday adayıyız. Hepimiz seçimi kazanmak istiyoruz.

Eyüpsultan Dünya Kültür Merkezi olmalı

Mustafa Tüysüz Eyüpsultan’ın önemli bir kent olduğunu vurgulayarak,

“Eyüpsultan müjdelenmiş bir şehirdir. Bakın peygamber efendimiz 7 ay Halid bin Zeyd Ebu Eyyub El-Ensari’nin evinde misafir olmuştur. Benim gözümde 3 tane ileriyi gören insan vardır. Bunların ilki Hz. Peygamber efendimiz, 2’ncisi çağ açan, Fatih Sultan Mehmet, 3’üncüsü ise “Ben size ölmeyi emrediyorum” diyen Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Eyüpsultan’da CHP olarak seçimi alacağız. Şifrelerini biliyorum. Benim adaylaşmam halinde CHP’nin kazanacağından hiç tereddüttüm yok. Bu konuda çok ciddi projelerimiz var, devasa projelerimiz var” diye konuştu. Mustafa Tüysüz, Eyüpsultan sadece bize ait bir şehir değildir. Dünya insanlığına ait bir kenttir. Siz böyle bir kenti Dünya Kültür Merkezi yapamıyorsanız o sizin eksikliğinizdir.

Hizmet için meclis çok önemli

Mustafa Tüysüz bir belediye başkanının iyi hizmet yapabilmesi için meclisinin çok önemli olduğunu belirterek, kendi listesini kendisinin yapması gerektiğini vurguladı:

“Partimize 40 kişilik bir meclis üyesi aday adaylığı müracaatı var. İlçe Başkanımızın dik duruşu çok önemli. Biz Eyüpsultan’ı kazanacağız. Eğer ben kazanacaksam listeyi benim hazırlamam lazım. Adaylaştığım taktirde aday adayı olan arkadaşlarımdan meclis üyesi olarak teklif yapacaklarım var”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 31
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir