Mustafa Hesap: Muhtarlık hepimizin olacak!

Mustafa Hesap: Muhtarlık hepimizin olacak!

Gazetemize ziyarette bulunan Düğmeciler Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Hesap, muhtar seçildiği zaman hayata geçireceği projelerini anlattı. Muhtar adayı Mustafa Hesap’ın yapacağı hizmetleri ve projeleri şöyle:

“Mahallemizde bulunan yoksullarımıza yakacak, yiyecek ve giyecek yardımında bulunacağız, Yaşlılarımız ve kimsesizlerle irtibat halinde olacağız, evinde yemek yapma imkanı olmayanlara yemeği evine götüreceğiz. Önemli bir konu olarak değerlendirdiğimiz, mahallemizde taziye evleri yapacağız. Sağlık ocaklarının mahallemizde 24 saat açık olmasını sağlamak için gerekli girişimlerde bulunacağız ve hastalarımızın evde bakımını sağlayacağız. Vatandaşlarımızın güvenliği açısından mahallemizin ana girişlerine, okul önlerine ve parklara kamera sistemleri yaptıracağız. Sokak merdivenleri çocuk arabası ve engelli arabalarının inip çıkabileceği şekilde düzenlenecek, Gençlerimiz için spor aktiviteleri düzünleyip,  Düğmecilerspor’u kuracağız. İşsiz gençlerimizle İŞKUR arasında köprü vazifesi yapacağız. Ramazanda mahallemizde iftar programları düzenleyeceğiz. Muhtarlığımız sosyal bir muhtarlık olacak, kapısı daima açık, hepimizin muhtarlığı olacak”

Mustafa Hesap kimdir?

1965 yılında Rize’nin Çayeli İlçesi’nde dünyaya geldim. Orta ve lise tahsilini Rize’de tamamladıktan sonra. Dedemin aşık olduğu, babamın sevdalandığı, Eyüpsultan Hazretleri’ne komşu oldum. Düğmeciler Mahallesi’nde babamdan itibaren 1950’yılından bu yana oturmaktayız. Düğmecilerde ticaretle uğraştım ve Eyüpsultan Rizeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi oldum ve çeşitli STK’larda görev aldım. BİDAYE İlim yayma Cemiyeti kurucusu, evli ve üç kız çocuk babasıyım.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir