Murat Usta dizel araç sahiplerini uyardı!

Murat Usta dizel araç sahiplerini uyardı!
Alibeyköy’de dizel araçların enjektör ve pompa tamiri üzerine dükkanı bulunan Murat Cınbar dizel araç sahiplerini mazot katkısı konusunda uyardı.

Mazot katkısının araçların depolarındaki yapışmış pisliği yerinden sökerek enjektörlere verdiğini, bunun da araçta arızaya yol açtığını söyleyen, Furkan Dizel firmasının sahibi  Enjektörcü Murat usta “Araç sahipleri mümkün olduğu kadar araç depolarını dolu tutsunlar, yakıt ışığını yaktırmasınlar” dedi.

Konuyla ilgili olarak Medya Haliç Gazetesi’ne bir açıklama yapan Murat Cınbar şunları kaydetti: ” Alibeyköy Atatürk Caddesi’nde dizel araçların enjektör ve pompa tamiri ve bakımlarını yapıyorum. Topkapı Teknik Oto Sanayi Sitesi’nden 12 yıl önce bu dükkanıma taşındım. Yaklaşık 17 yıldır bu meslekteyim. Araç sahiplerine önemli bir duyuruda bulunmak istiyorum. Özellikle dizel araçlarınıza mazot katkısı koymayın. Bu katkı maddesi yakıt deposunda yapışmış olan pislikleri kaldırıp enjektöre verir. Bu durum enjektörleri bozar, aracın düzgün çalışmasını önler. Bir diğer önemli konu da araç sahipleri araçlarını boş depoyla kullanmasınlar. Mümkün olduğu kadar depolarını dolu tutsunlar, yakıt ışığı yanmadan mazot alsınlar. Aracın geç çalışması veya motorda sarsıntı varsa enjektörlerde sıkıntı vardır, mutlaka bir ustaya göstersinler” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir