Müracaatlar nasıl olacak?

İBB 278 ZABITA MEMURU ALACAK

İBB, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere ve Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin sınav hükümlerine göre 278 adet Zabıta Memuru alacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen münhal kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacak.
Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre alınacak 278 personel için sınava girmek isteyen adayların, 21 Haziran 2021 – 27 Haziran 2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/  adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru formu doldurmaları gerekiyor. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle adaylardan istenilen bilgi ve belgeler kurum tarafından e-Devlet üzerinden temin edilecek.
Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi,5 Temmuz 2021tarihinde İBB Web Sitesinde (https://www.ibb.gov.tr) yayınlanacak ve adaylar sınav giriş belgelerine bu adres üzerinden erişebilecek. Sınavı kazanan adaylardan atamaya teşkil etmek üzere istenilecek belgeler için de İBB Web Sitesinde ilan yayınlanacak. Sınav başvurusu 21 Haziran 2021 – 27 Haziran 2021 tarihleri arasında…
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir