Muhtarlar günü kutlandı

Muhtarlar günü kutlandı

Bu yıl 4’üncüsü kutlanan muhtarlar günü, Eyüpsultan’da da kutlandı. 19 Ekim 2019 Cumartesi günü Eyüpsultan Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, akşam Belediye Sosyal Tesisleri’nde verilen bir yemekle devam etti.

Tören Atatürk anıtına çelenklerin sunumuyla başladı. İlk çelengi Eyüpsultan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Rami Cuma Mahallesi Muhtarı Gürol Birkardeşler sundu. Ardından Eyüpsultan Kızılay Başkanı Hakan Nergis’de Atatürk anıtına bir çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Gürol Birkardeşler bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından muhtarlar ve törene katılanlar topluca Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara’yı makamında ziyaret ettiler. Muhtarlar Günü’nü kutlayan Kaymakam Kara yaptığı konuşmasında; “Devletine ve milletine karşı sorumluluklarını layıkıyla üstlenip görevlerini fedakarca yürüten tüm muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum. Muhtarlarımıza daha çok yetki, personel ve bütçe verilmesini savunuyorum” dedi.

Törene, Eyüpsultan’da bulunan muhtarların yanı sıra, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yavuz, ADEF Genel Başkanı Saim Diken, Eyüpsultan Kızılay Başkanı Hakan Nergis, Kaymakamlık daire amirleri, Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Tesislerinde verilen yemeğe ise Kaymakam Kara ve Belediye Başkanı Deniz Köken birlikte katılarak muhtarların bu mutlu gününü kutladılar.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir