Muhtar Süleyman Özcan yine bir ilke imza attı!

Eyüpsultan Düğmeciler Mahallesi Muhtarı  Süleyman Özcan, seçimlerde verdiği vaatleri yerine getirirken, bazı yeniliklere de imza atıyor. Bunun son örneğini geçtiğimiz kurban bayramında yapan Muhtar Özcan mahallelinin de taktirini kazanıyor.
Daha önce hiç uygulanmamış bir sistemle kurban kesenle kesmeyen aileleri buluşturan Muhtar Özcan hem kurbanı kesen vatandaşların hem de et verilen vatandaşların taktirini ve sevgisini kazandı. 280’den fazla  aileye kurban eti ulaştıran Muhtar Süleyman Özcan muhtarlık bahçesine bir derin dondurucu koyarak etlerin bozulmadan ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmasını sağlamış.
Konuyla ilgili olarak gazetemi Medya Haliç’e özel bir açıklama yapan Muhtar Süleyman Özcan;
“Kurban kesen ve kesemeyenleri buluşturmak için muhtarlığın bahçesine derin dondurucu dolap koyduk.  Bayramın 1. günü öğleden sonra başlayıp 3. gün akşama kadar 280’den fazla  aileye kurban eti dağıttık. Bu çalışmadan kurban kesip muhtarlığa bırakanlar  hem çok mutlu oldular, hem de bizi  tebrik ettiler. ‘Biz her yıl Kurban kesip aynı komşulara veriyorduk ama artık her sene muhtarımıza bırakacağız. Kurban etlerimiz  hem doğru yere gidecek hem de biz uğraşmamış olacağız’ diye mutluluklarını dile getirdiler” dedi.

Kirvesi de olacak!
Düğmeciler Mahalle Muhtarı Süleyman Özcan ayrıca, bayram arifesinde 30’dan fazla çocuğu giydirdiklerini ifade ederek, ihtiyaç sahibi bir aile ile ilgili bir takım bilgiler de verdi. Muhtar Özcan, “Bu çocuklar öksüz anneleri bırakıp gitmiş, babaları da sabah işe gidiyor, akşam yemek yapıyor.  Onların bu problemini belediye ile görüşerek çözdük, sıcak yemek ayarladık.  Elimi üzerlerinden hiç çekmiyorum.  Okul kaydına kadar yaptırdım.  En küçüğünü özel bir klinikte sünnet ettireceğiz ve kirvesi ben olacağım. Bayram kıyafetlerini görmem için gelmişler, harçlıklarını da verdik, hem onlar hem de ben çok sevindik” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir