Mekanları Cennet olsun!

Hakk’ın rahmetine kavuşan, Eyüpsultan’ın tanınmış ailelerinden olan, Gostivar eşrafından Purde ailesi’nin büyüğü Hacı Kadriye Purde (86) ile geçtiğimiz günlerde yaşadığımız sel felaketinde yaşamlarını yitiren 4 vatandaşımızın cenazeleri, 18 Ağustos 2021 Çarşamba günü öğlen namazını müteakiben Eyüpsultan Camii’nden kaldırılarak ebedi istirahatgahlarına defnedildi.
Purde Ailesi’nin acı günü
Eyüpsultan’ın tanınmış isimlerinden Ziya ve Özcan Purde kardeşlerin annesi Hacı Kadriye Purde Hakk’ın rahmetine kavuştu. Cenazesi 18 Ağustos 2021 Çarşamba günü öğlen namazını müteakiben Eyüpsultan Camii’nden kaldırılarak Eyüpsultan Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanına defnedildi.
Selde hayatını yitiren vatandaşlarda Eyüpsultan’a defnedildi
Yaşadığımız sel felaketinde yaşamlarını yitiren İzzet Özdoğan’ın ikiz çocukları Ayşe Miray Ve Kerem Ali Özdoğan ile Mahmut Ramazan Yücel’in annesi Ayşe Remziye Yücel Ve kızı İclal Yücel’in de cenazeleri Eyüpsultan Camii’nden kaldırılarak Eyüpsultan Mezarlığı’nda defnedildiler.
Cenaze Törenine, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Yıldız ve Ali Rıza Yavuz,  Eyüpsultan Belediye Meclisi Başkanı Mehmet Er, meclis üyeleri Ramazan Güven,Metin Çırpan ve Zülfü Çakar, MHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Aydın Yırtıcı ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir