Mehmet Fişek kendini anlattı!

Mehmet Fişek kendini anlattı!
Eyüp Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Fişek’i size yakından tanıtabilmek için işyerini ziyaret ettik. Yıllarca Eyüpsultan’da Mola Kafe’yi işleten Mehmet Fişek, son 16 yıldır, Bayrampaşa’da mesleğini sürdürmekte. 1984 yılından bu yana 34 yıldır lokanta işletmeciliği yaptığını belirten Mehmet Fişek şunları kaydetti:

 
” 34 yıldır bu sektördeyim. 5 yıl Eyüpsultan merkezde bulunan Mola Kafeyi işlettim. 2003’ten bu yana da şimdiki yerimdeyim. Burayı hem lokanta olarak işletiyoruz, hem de çevredeki işyerlerine tabldot yemek veriyoruz. Burada ailece çalışıyoruz. Yemekleri eşimle birlikte yapıyoruz. Sırf buraya değil, başka semtlere de tabldot veriyoruz. Düğün, nişan, sünnet, mevlit gibi özel günlerde sipariş alıyoruz.
Şehit ve Gaziler derneğine gelince, 2 yıl önce kuruldu. Cenab-ı Allah nasip etti, başkanı olduk. Biz önceden de eşimle birlikte şehitliklere giderdik. Şimdi de dernek olarak üzerimize düşen herşeyi yapıyoruz. Ulaşabildiğimiz her şehit ailesiyle görüşüyoruz. Şehitlerimizin şehadet tarihlerinde Kuran-ı Kerim okutacağımıza söz vermiştik, yerine getiriyoruz. Hemen hemen her sabah şehitliğe gidiyoruz. 20 Eylül günü Şehidimiz Hüseyin Baş’ın şehadet günü. 20 Eylül’de kabri başında Kuran-ı Kerim okutacağız. Buradan vatandaşlarımızı da davet ediyoruz” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 44
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir