Madde bağımlılığı ile mücadele ediyorlar

Sağlık Müdürlüğü ve Müftülük elele madde bağımlılığı ile mücadele ediyorlar

Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Eyüpsultan Müftülüğü madde bağımlılığı ile birlikte mücadele ediyorlar. İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri camilerde Cuma namazı öncesi bağımlılıkla ilgili bilgiler verirken, İlçe Müftüsü Mustafa Mesten’de Zal Mahmut Paşa Camii’nde sigara ve diğer bağımlılıklarla ilgili bir vaaz verdi.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama gönderen Eyüpsultan İlçe Sağlık Madürü Dr. Muhammed Atak, ”Madde Bağımlılığı ile ilgili bir adım attık. Müftülüğümüz ile işbirliği içinde Cuma namazları öncesi bir camide bizim görevli arkadaşlar camideki vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışması yapıyor. Bünyemizde Bağımlılıkla Mücadele Birimimiz var, vatandaşlarımız her an başvurabilirler.

Bu birimde  2 psikolog, 1 sosyal çalışan var. Bağımlılıkla mücadele konusunda herkesten destek istiyoruz.  “Cuma namazı saatinde Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürlüğümüz Madde Bağımlılığı Mücadele Biriminde görevli Psikolog arkadaşımız Ömer Erbaş, Zal Mahmud Paşa Camisinde vatandaşlarımıza madde bağımlılığı hakkında bilgiler verdi.  İlçe müftümüz Mustafa Mesten hocamız da sigara ve diğer bağımlılıklarla ilgili vaaz vererek vatandaşlarımızı bağımlılıkla mücadele konusunda desteğe davet etti.  İlçe müftülüğümüzün destekleri ile vatandaşlarımızla sağlık temelli cami buluşmalarımız devam edecek. Bağımlılıklarla ilgili danışmanlık hizmetleri almak istiyorsanız, Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürlüğü Bağımlılıkla Mücadele Birimimize 0212 4186884 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz” dedi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir