Maaşı bağlanmayan 15 Temmuz gazisi palyaço oldu!

Maaşı bağlanmayan 15 Temmuz gazisi palyaço oldu!

15 Temmuz gecesi hain kalkışmaya karşı durmak için sokağa çıkan ve aldığı mermi yarasıyla gazi olan Ergin Yapıcı, geçinebilmek için tanıtım firmalarında palyaçoluk yapıyor. Gazi maaşının hala bağlanmadığını ve gazi maaşının bağlanmasını beklediğini söyleyen Ergin Yapıcı’nın, Eyüpsultan Belediyesi dahil, iş istemek için çalmadığı kapı kalmamış.

Asıl mesleği  tekstil  makinacısı olan Yapıcı, bacağından vurulduğundan, ayağını kullanamıyor ve mesleğiyle ilgili bir iş bulamıyor. Geçici işler yaparak geçinmeye çalışan Ergin Yapıcı’nın son işi ise bir tanıtım firmasında palyaçoluk yapmak.

Eyüpsultan Belediyesi’nin kendisine sahip çıkmadığını vurgulayan Ergin Yapıcı, Medya Haliç’e yaptığı özel açıklamada şunları kaydetti:  “Ben, Eyüp Sultan’dan  15 Temmuz gazisi  Ergin Yapıcı. Eyüp Sultan Belediyesinin sahip  çıkmadığı gazisi.. Ekmeği için günlük  palyaço işleri yaparak çocuklarımın rızkını  arıyorum.  Ayıp bir şey mi, değil. Asıl mesleğim tekstil olmasına rağmen ayağımı  kullanamadığımdan  bu işi yapıyorum. Bu işten kazancımın yarısını yetim çocuklara yarısını da kendi çocuklarıma veriyorum.

En çok zoruma gidense, Eyüpsultan’a bir Bakan veya devlet büyüğümüz geldiğinde hemen beni çağırıp fotoğraf çektirmeleri. Bana sahip çıkmıyorlar, maaşım bağlanmadı, ailevi durumum bozuldu, ne yapacağımı şaşırdım. Biz devletimizi korumak için kurşun yedik, devletimiz de bizi korusun” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir