“LET’S DO IT!” ETKİNLİĞİ

DAHA TEMİZ BİR DOĞA İÇİN “LET’S DO IT!” ETKİNLİĞİ
150 ülkede devam eden ve Birleşmiş Milletler Gönüllüleri tarafından desteklenen “Let’s Do It!” adlı çevre temizlik projesi, 20 Eylül Cuma günü Kemerburgaz Eyüpsultan Kurt Kemeri Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.


Çevre duyarlılığını sağlamak ve farkındalık oluşturmak için düzenlenen bu etkinliğe, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Yıldız’ın yanı sıra, Eyüpsultan Belediyesi birim müdürleri, Eyüpsultanlı kadınlar, gençler ve çocuklar katıldılar.


Oldukça yağışlı bir havada gerçekleştirilen programa katılanlar, yağan yağmura rağmen Kurt Kemeri Sosyal Tesislerinin çevresinde bulunan çöpleri topladılar.

Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Yıldız burada yaptığı konuşmada özellikle orman alanlarının temizliğinin önemine değinerek, ” Şişe kırıkları mercek vazifesi görüyor ve ormanlarımızda yangınlara sebep oluyor. Burada , bu yağışlı havada gösterdiğiniz özveriye canı gönülden teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Katılımcılara çeşitli ikramlar yapıldı, vatandaşlara, tişört, şapka ve masa üstü pil kutusu hediye edildi. Bu arada programa katılan çocuklara da Eyüpsultan’da bulunan bir oyun parkının 2 kişilik biletleri ve çeşitli hediyeler de verildi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir