Kondakçı seçimleri değerlendirdi!

Ömer Faruk Kondakçı: Eyüp’te oturmayan muhtar adayı var!

Eyüpsultan ANAP eski İlçe Başkanı ve Eyüpsultan siyasetinin tanınmış isimlerinden olan Ömer Faruk Kondakçı gazetemize yaptığı ziyarette, önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili görüşlerini açıkladı.

Özellikle muhtar adaylarının kampanyalarına dikkat çeken  Kondakçı, “Başka adaylar da olmasına rağmen seçim iki ittifak arasında geçer ve referandum sonuçlarını baz alırsak, Millet İttifakı’nın adayı Emel Hanımı, ki; kadın aday olması, ülke ekonomisinin kötüye gitmesi ve evlerde en büyük sıkıntıyı kadınların çekmesi dolayısıyla bir tık önde görüyorum.

Eyüpsultan’da belediye başkan adaylarından çok muhtar adaylarının yapmış olduğu kampanyalar dikkatimizi çekiyor. Artık öyle bir boyuta geldi ki birilerinin bunlara dur demesi gerekiyor. Özellikle merkeze yakın mahallelerde çok fazla muhtar adayı var. Bu arkadaşlarımız aday oldukları makamın görev, yetki ve sorumluluklarını bilmeden her şeyi vaat etmeye başladılar. Mesela, mikro krediyle işletme kurmak, aşevi açmak, sağlık ocaklarını 24 saat açık tutmak, mahalledeki elektrik hatlarını yerin altına almak gibi projelerini dahi sunamayacakları vaatlerde bulunuyorlar. Bunun yanı sıra aday olduğu mahallede oturmayan, sadece ikameti orada gözüküp, hatta Eyüpsultan ilçe sınırları içinde oturmayan komşu bir ilçede oturan muhtar adayı bile var.

Kanun yapıcının artık bunlara bir düzenleme getirmesi gerekiyor. Muhtar adaylarının belediye başkan adaylarını bile geçecek şekilde pankartlar yaptırmaları, lokmalar ve promasyonlar dağıtmaları,  akla bir rant olup olmadığı sorusunu getiriyor” diye konuştu..

i

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 64
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir