Kıbrıs Gazileri madalyalarına kavuştu!

Kıbrıs Gazileri madalyalarına kavuştu!

Eyüpsultan Kaymakamlığı tarafından Osmanlı Park Sosyal Tesislerinde düzenlenen törenle, 1974 yılında Kıbrıs Harekatına katılan gazilere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratları verildi.


Kahvaltı ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan programa, başta Gazilerimiz ile beraber Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Uysal, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı Turgay Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sadık Tatar ve daire amirleri katıldı.


Programda Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara yaptığı konuşmada: ‘’Şehitlerimize can borcumuz var. Gazilerimize minnet borcumuz var. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir miras devralmıştır. Osmanlı Devleti’nin bütün manevi mirası bize kalmıştır. Bunlardan biri de Lala Mustafa Paşa’nın bize kazandırmış olduğu Kıbrıs’ı, tekrar Kıbrıslı soydaşlarımıza yavru vatan olarak armağan etmektir. Bu çok önemli bir hizmettir. Ben bu hizmette bulunmanız dolayısıyla sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum.‘’ cümlelerine yer verdi.


Kaymakam Kara ve protokol heyetinin, gazilerimize madalya ve beratların takdimi ile program son buldu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir