Kemerburgaz’a 300 yataklı hastane yapılacak..

Kemerburgaz’a 300 yataklı hastane yapılacak..
Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Atak, Kemerburgaz’a 300 yataklı bir devlet hastanesi projesinin olduğunu ve bu projenin Sağlık Bakanlığı yatırım planına alındığını söyledi.
Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Muhammed Atak , göreve başladığı günden bu güne kadar geçen süre olan 8 ayda yaptığı hizmetleri Medya Haliç’e değerlendirdi.
En büyük sorunun Göktürk’te aile hekimi sorunu olduğunu vurgulayan Müdür Dr. Atak, şunları kaydetti:
“Göreve 8 ay önce başlamıştım. Bu süre içerisinde en büyük sıkıntımız, aile hekimlerine 4 bin hastanın üzerinde hasta veremiyorduk. Göktürk’te bu büyük bir sorundu. Orayı çözdük. Yeni bir birim açtık, o birime vatandaşlarımızı kaydedebiliyoruz. Göktürk 60 bin nüfusa yakın bir alan. 24 saat sağlık hizmeti veren bir kuruluşumuz yok. Özel sağlık kuruluşları da vermiyorlar. En geç 22:00’de kapatıyorlar. Kemerburgaz’da ki semt polikliniğimizde bir takım düzenlemelerle artık çok geç saatlere kadar hizmet verebiliyor. Orada bir hastane projemiz var, 300 yataklı devlet hastanesi yapılacak. Sağlık Bakanlığı yatırım planına alındı. Yer tahsisi yapılmasını bekliyoruz. Yer tahsisi yapılır yapılmaz, temel atma süreci başlayacak. Bu hastane çok önemli. Burada yaşayan vatandaşlarımızın ve 3. Havalimanının ihtiyacını karşılayacak. Bu yükü kaldıracak bir hastane olacak” dedi.

Belediyenin katkısı büyük
Aile sağlığı merkezlerinin kurulmasında yer tahsisi açısından belediyenin katkısının büyük olduğunu vurgulayan dr. Muhammad atak, “Aile hekimliği konusunda, yer tahsusunda belediyenin katkısı büyük oldu. Önümüzdeki süreçte 15 aile sağlığı merkezi hedefliyoruz. Bunlardan 5 tanesinin yer tahsisi yapıldı, diğerleri de yapılacak. Önümüzdeki süreçte ihtiyaç olar yerlerde hiç bir sıkıntı kalmayacak.
Bunun yanında okul dönemi açıldığında okullarla ve müftülükle birlikte topluma dokunarak sahada olacağız” diye konuştu.

Kanser taramaları tamamen ücretsiz
Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Atak, kanser taraması için, vatandaşların aile hekimlerine başvurmalarını belirterek bu taramaların tamamen ücretsiz olduğunu belirtti. Dr. Atak, ” Kanser taramasıiçin vatandaşlarımız Aile sağlık merkezlerine başvurabilirler. Aile hekimlerimiz bu taramaları yapabiliyorlar. Ayrıca Eyüpsultan merkezde bir kanser tarama merkezi kurduk, bura da ücretsiz bir şekilde kanser taraması yapılıyor.
Bir diğer önemli konu da Obezite ve diyet konusunda da İslambey ve Sakarya Mahallesi Aile Sağlık Merkezlerinde 2 diyetisyen polikliniğimiz var. Vatandaşlarımız randevu alarak buradan da faydalanabilirler” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir