Kemer Kız Futbol Takımına Emine Çelik sahip çıktı..

Kemer Kız Futbol Takımına Emine Çelik sahip çıktı..

Eyüp Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi ve Kastamonu Kadın Derneği Başkanı Emine Çelik, Eyüpsultan’ın tek kız futbol takımı olan Kemer FK oyuncuları ile bir araya geldi.
Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama gönderen Emine Çelik şunları kaydetti:
“Kemer FK,  Eyüpsultan İlçesi’nin  tek kız futbol takımı. Hem Kastamonu  Kadın Derneği Başkanı, hem de Eyüpsultan  CHP  meclis üyesi  olarak, kadına şiddetin, tacizin, tecavüzün, psikolojik şiddetin  hat safhada yaşadığımız ve İstanbul sözleşmesi  gibi kazanılmış  hakkımızın  elimizden  alınmaya  çalışıldığı  bu süreçte,  İmkansızlıklar  içerisinde  imkan yaratarak, 2. Lige yükselmiş  bu kızlarımıza destek olmak, motivasyonlarını  artırmak, için  onlarla bir araya gelerek destek  sunmak istedik.
Bu desteği  sunmamıza katkıyı  Küçükçekmece  Belediye  Başkanımız  Kemal Çebi’den aldık. Programın organizasyon aşamasında Küçükçekmece Belediyesi  Gençlik  Spor Müdürü  Sedat Gazi’nin büyük  ölçüde  desteği olmuştur.  Kızlarımız zor şartlarda  nasıl  başarı elde ettiklerini, talep ve isteklerini  bizlere  ve Küçükçekmece  Belediye  Başkanımız Kemal Çebi’ye  sunmuşlardır.
Şimdiye kadar hiç kimseden  destek görmediklerini ,ne çalışmalarının, ne de başarılarının  maalesef  Eyüpsultan’da fark edilmediğini dile getirmişlerdir. Bunun içinde,  ayrıca bulundukları  ilçe  belediyesi  değil de,  farklı  bir belediye tarafından  değer  gördükleri  için mutluluklarını  dile getirerek  teşekkür  etmişlerdir. İstanbulda 9 tane kız  futbol  takımından bir tanesi olan bu takıma her zaman desteğimizi  sürdüreceğiz.
Gençlerimizin, kadınlarımızın her alanda desteklenmesine, özellikle  spor çok  önemli  bir alan, herkes tarafından desteklenmesine olan inancımızla, Cumhuriyet Halk Partisi  olarak kadına  seçme  ve seçilme  hakkını veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  izinde yürümeye  devam edeceğiz”

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir