Kemal Aydın – Tüm Yazıları

Bütün siyasi partiler vatan millet diyerek sloganlar atıyor fakat genel merkez olsun il başkanlığı olsun ilçe başkanlıkları olsun gerçek manada söylemleri ile işlemleri farklı oluyor. Mesela herhangi bir partinin ilçe başkanı görevli olduğu ilçede o ilçede vatandaşın lehine olan işleri belediyeye bildirip takipçisi olmak, aleyhine olan işleri ve yapılan icraatları usulünce muhalefet edip doğru projeleri sunup yapılmasını sağlamaktır.

4 Ocak 2021

Bu haftaki yazımızda yetkililerin aslında hem yetkisiz hem etkisiz olduklarına şahitlik ediyoruz. Mesela bir örnek vermemiz gerekirse haberlerde geçen ve meclis konuşmalarını takip ettiğimiz vekillerimiz var ya hani asil olan biz; bizim vekilimiz olan şahıslar bu hafta ilginç bir konuşmalarına şahitlik ettik.

21Aralık 2020

Acı ama gerçeklerde bu sayımızda siyasilerden bahsetmek istedim.
Bilirsiniz, günümüz siyasetinde belediye başkan adayı, milletvekili adayı, meclis üyesi adayı fark etmeksizin seçimlerde ne kadar şirin ne kadar insan canlısı ne kadar millet sevdalısı görünürler. Birebir yaşadığımız bu acı gerçekleri için kimse üstüne alınmasın. İstisnalar kaideyi bozmaz fakat seçimlerde her gün veya sık sık gördüğümüz siyasiler seçimlerden sonra ortadan kaybolurlar.

14 Aralık 2020

Değerli okuyucularım, bu haftaki yazımızda bir o kadar ilginç, bir o kadar da acı bir gerçeği daha paylaşmak istiyorum.
 Bulunduğunuz il, ilçe ve belde belediye başkanları, üst düzey siyasiler, derneklerden ve vakıflardan ne istiyorlar, neye karşılık istiyorlar? Dernek başkanları ve yöneticileri seçim zamanı veya daha sonra inandığı ve güvendiği belediye başkanına; “ Biz dernek olarak sizi destekleyeceğiz, sizin yanınızdayız. Bilmem kaç tane üyemiz var, bu üyelerimizle birlikte sizin kazanmanız için gereken çalışmayı yapacağız” diyorlar.   
Sizce bu tutum, bu davranış doğru mu?

7 Aralık 2020

Bu sayımızdaki yazımızda tüm dünyayı, ülkemizi ve vatandaşlarımızı etkisi altına alan, acı ama gerçek bir olaydan bahsedelim; Covid 19 salgını…
Covid 19 salgınının en etkili olduğu ilimiz, nüfus yoğunluğunu da göz önünde bulundurursak, tabii ki  İstanbul. Maalesef ki alınan bütün önlemlere rağmen, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıkladığı günlük vefat sayısı 200’ün üstünde. Sağlık Bakanı çıkıp, Ekrem İmamoğlu’nu yalanlıyor. “Bakın arkadaşlar” deyip, sözlerine şöyle devam ediyor….

23 Kasım 2020