Kemal AYDIN- Hem yetkisiz hem etkisiz!

Hem yetkisiz hem etkisiz!

Sevgili okurlarımız,
Bu haftaki yazımızda yetkililerin aslında hem yetkisiz hem etkisiz olduklarına şahitlik ediyoruz. Mesela bir örnek vermemiz gerekirse haberlerde geçen ve meclis konuşmalarını takip ettiğimiz vekillerimiz var ya hani asil olan biz; bizim vekilimiz olan şahıslar bu hafta ilginç bir konuşmalarına şahitlik ettik. Aralarında geçen diyaloglarda sayın vekillerden biri diğerine meclis kürsüsünden “sen bu akşam balık yemişsin” diyor, diğer vekil ona cevap veriyor “sizde bu akşam tahinli kabak tatlısı yemişsiniz” diyor. Allah aşkına yapmayın vekiller yapmayın,
milletin aklıyla oynamayın!
Hani bir söz var ya kasap et derdinde koyun can derdinde..
 Millet olarak hem salgın hastalıkla uğraşıyoruz. Çoğumuzun işi gücü durdu, çoğu sektör kapalı. Vekil olan adamlar asillerin dertleriyle dertlenecekleri yerde, sen ne yedin ne içtin derdine düşmüşler.
Size ne yediniz ne yemediniz soran yok artık işinizi yapın, buradan hatırlatması. Bu millet iyilik edeni de kötülük edeni de unutmaz. Size verilen yetkileri artık milletin adına kullanın ve milletin derdine ortak olun. Bu yazdıklarımızda bütün kurumlar dâhildir. Lafa geldi mi millet iradesinden söz ediyorsunuz ama maalesef milletin adına hareket etmiyorsunuz. Bir örnek vermemiz gerekirse milletvekili maaşlarına zam oranını bir gece yarısı onaylayıp meclisten geçiriyorsunuz. Fakat emekli ve asgari ücretliye gelince günlerce uzuyor. Kimin parasını kime sadaka verir gibi veriyorsunuz? Milletvekili maaşlarına gelince sanki bir şeyleri kaçırır gibi maaşlarınızı gece yarısı onaylıyorsunuz. Buradan hatırlatmamız gerekirse hani seçimlerde kullandığınız bir slogan var ya  “Artık söz milletin” diyorsunuz. Bu milletin söyleyeceği söz ve seçim yaklaşıyor. Bu yazımızda sürçi lisan ettiysek kusura bakmayın bunlar acı ama gerçekler.