Kaymakam Kara’dan aşı uyarısı..

Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yaşadığımız pandemi sürecinde, Covid 19 ve türevleri ile mücadelede aşının önemini vurgulayan Kaymakam Kara bütün vatandaşların aşı olması gerektiğini vurgulayarak, aşı olmamış kişileri aşı olmaya davet etti.
Kahvaltılı olarak yapılan basın toplantısında Kaymakam Kara aşı ile ilgili olarak, “ Bu konuda kamu yararını gerçekleştirmek üzere, toplumun sağlığına hizmet etmek üzere aşı konusunda basının da yapıcı çalışmalar içinde bulunmasını rica ediyorum. Ben 3 defa aşı oldum çok şükür hastalanmadım, aşının da hiçbir zararını görmedim. Tüm vatandaşlarımızı biran önce aşı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.
ORMANLARIMIZA GİRİŞ YASAK
Kaymakam Kara basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. Orman yangınları ve Eyüpsultan’da bulunan ormanlık alanlar ile ilgili sorduğumuz soruyu yanıtlayan Kaymakam Kara şunları kaydetti: “ Düzenlenmiş piknik yerleri ve uygun yerler hariç olmak üzere orman yollarından içerilere girip, ormanda dolaşmak, ormanda piknik yapmak gibi faaliyetler 31Ağustos 2021 tarihine kadar yasaklanmıştır. Çünkü çok büyük bir sıcaklık ve kuru hava söz konusudur. Bu İstanbul Valiliği’nin kararıdır. Emniyet, jandarma ve zabıtamızda dahil olmak üzere buralarda kontrollerimizi yapıyoruz. Ormanlarımızla ilgili önceden alınmış tedbirler devam ediyor. Bu tedbirlerle ilgili bir zaafiyet söz konusu olmamıştır. Bizim ormanlarımız genelde iğne yapraklı ormanlar değildir. Doğal ve yüksek ağaçlardır. Bu bakımdan da bir avantajımız söz konusudur. İnşallah böyle bir felaket bize uğramaz”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir