Kaymakam Kara HES Kodu ile ilgili bilgiler verdi

Kaymakam Kara HES Kodu ile ilgili bilgiler verdi

Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara’da Eyüpsultan’da bazı cafe ve restoranlar ile toplu taşıma araçlarında denetlemelerde bulunarak, vatandaşlara HES kodu ile ilgili bilgiler verdi .
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama ve Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu konulu iki ayrı genelge gönderildi. Valiliklere gönderilen genelgelerde, koronavirüs salgınıyla mücadelede hastalık tanısı konulmuş ya da temaslı durumdaki kişilerin toplumdan izole edilmesi üzerinde durulması gereken önemli hususlardan biri olduğu vurgulandı.
Bu doğrultuda bulaşma riskinin azaltılması ve hastalık tanısı konulan kişiler ile temaslı durumundaki kişilerin tespit edilerek izolasyona tabi tutulmalarını temin edilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığınca Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması geliştirildiği anımsatıldı.
Bu çerçeve içerisinde  Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara’da Eyüpsultan’da bazı cafe ve restoranlar ile toplu taşıma araçlarında denetlemelerde bulundu.  Kaymakam Kara vatandaşlara HES kodu ile ilgili bilgiler vererek, toplu taşıma araçlarına HES kodu ile binileceğini belirtti.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir