Kaymakam Kara Gaziler Onuruna Yemek Verdi

Kaymakam Kara Gaziler Onuruna Yemek Verdi

Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara ve Eşi Hülya Kara’nın evsahipliğinde Gaziler Onuruna yemek verildi.


Ensari Konağı’nda düzenlenen yemeğe Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara ve Eşi Hülya Kara, Garnizon Komutanlığı’nı temsilen Tümen Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Zeki Bilal Şanlı, Tümen Komutanlığı Şehit ve Gazi İşlem Şube Müdürü Albay Murat Cihangir, Eyüpsultan Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yavuz, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, şehit aileleri ve gaziler katıldı.


Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara ve Eşi Hülya Kara, yemek öncesi şehit aileleri ve gazilerin bulunduğu masaları tek tek gezerek, onların hal ve hatırlarını sorup, bir süre sohbet etti.


ŞEHİTLERİMİZE VE GAZİLERİMİZE MİNNET BORÇLUYUZ
Tüm şehitlerin ve ebediyete intikal eden gazilerin ruhuna okunan duaların ardından konuşan Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını seve seve feda eden şehitlere ve gazilere devlet ve millet olarak, minnet ve şükran borçlu olduklarını söyledi.


Kaymakam Kara, konuşmasının devamında şehit aileleri ve gazilerin daima yanlarında olduklarını vurgulayarak, “19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, gazilerimizin ’19 Eylül Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.
Yemek programı, gazilerin dilek, temenni ve mutluluklarını dile getirmesi ile hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından son buldu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir