Kaymakam Dölek’in Mesajı

 

Kaymakam Dölek’in “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” Mesajı
Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayarak, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında çeşitli programlarla kutladıklarını söyledi.
Kaymakam Dölek, mesajında şunları söyledi;
“Kelime manası olarak toplanma yeri anlamına gelen camilerimiz; bizleri manevi huzurda buluşturmasının yanında, dini ve milli değerlerimizi, vatan ve aile sevgisini, birliğimizi, beraberliğimizi, dostluk ve kardeşliğimizin öğretildiği kutsal mekânlardır.
Din görevlilerimiz, büyük bir özveriyle vatandaşlarımızı dini konularda bilgilendirirken, birçok toplumsal sorunların çözümünde de önemli görevleri yerine getirerek, manevi olduğu kadar vatandaşlarımızı ilmi konuda da aydınlatmaktadır.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla, Camilerimizin yapımında ve hizmetinde bulunup vefat etmiş olan vatandaşlarımızı, rahmetle ve minnetle anarken, bu anlamlı haftanın ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm din görevlilerimize başarılar diliyorum.”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 21
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir