Kaymakam Dölek’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kaymakam Dölek’in mesajı şöyle:

“Bugün, tarihi şan ve şerefle dolu, esir olmaktansa ölmeyi şeref bilmiş olan milletimizin, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğinin tüm dünyaya ilan edildiği Büyük Zaferin 96. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu, sevincini ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Tarihten silinmek istenen milletimiz, tüm imkânsızlık ve yokluklara rağmen istiklal ve istikbalinden ödün vermeyip, ya istiklal ya ölüm diyerek, kazandığı şanlı zaferi altın harflerle tarihe yazdırmıştır.

15 Temmuz’da bir kez daha göründüğü gibi, tarihin her sürecinde ülkemizin üzerine oynanan hain girişimler ve planlar daima olmuştur. Ancak vatansız ve esir yaşamaktansa ülkenin birliği ve bütünlüğü uğruna ölmeyi şeref bilmiş asil milletimiz, tüm oyunları ve alçakça yapılan planları bertaraf etmiştir.

Bugün kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir