Kaymakam Dölek yemek verdi!

Kaymakam Dölek yemek verdi!
İstanbul Eyüpsultan Kaymakamlığı Tarafından 19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Akşam Yemeği Verildi.
Ensari Konağı Sosyal Tesisleri’nde Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek’in ev sahipliğinde verilen akşam yemeğine Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Garnizon Komutan Vekili Albay Berat Acar, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sadık Tatar, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Kumlu, CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Olcay Uçar, BBP Eyüpsultan İlçe Başkanı Kemal Aydın, İSKİ Eyüpsultan Şube Müdürü Abdüsselam Altunkaynak, Eyüp Kulüpler Birliği Başkanı Metin Çırpan,daire amirleri, muhtarlar, şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda davetli katıldı.
Yemek Eyüpsultan Camii İmamı Metin Hoca’nın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Gazi Muzaffer Meyirli bir konuşma yaptı.
Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, yemekte yaptığı konuşmada şehit aileleri ve gazilerin, milletin gönlünde müstesna bir yere sahip olduğunu söyleyerek,
“Ülkenin bölünmez bütünlüğü uğruna hiç düşünmeden canlarını seve seve feda eden vatan evlatlarına devlet ve millet olarak, minnet ve şükran borçlu olduklarını dile getiren Kaymakam Dölek, “Bugün Gaziler Günü dolayısıyla siz şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ile bir aradayız. Davetimize icabet edip, soframızı paylaşmanızdan şeref duyduk” dedi.
Kaymakam Dölek, şehitlerin aileleri ve gazilerin devlete ve millete emanet olduklarını vurgulayarak, “Siz çok kıymetli şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin daima yanında ve hizmetindeyiz” diye konuştu.
Yemek bitiminde Eyüpsultan Müftüsü Mustafa Mesten dua yaptırdı.
Şehit aileleri ve gazilerin onuruna verilen akşam yemeği Kaymakam Dölek’in şehit aileleri ve gazilerin bulunduğu masaları tek tek ziyaret ederek, onların hal ve hatırlarını sorup, bir süre sohbet etmesinin ardından son buldu.

     

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 22
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir