“Jandarmalar Şehit olmadan önce bizi kurtardılar”

   Ayhan İnal: “Jandarmalar Şehit olmadan önce bizi kurtardılar”

Geçtiğimiz günlerde Giresun’da yaşanan sel felaketinin ardından, Giresun’da bu kötü anları yaşayan, Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan İnal gazetemize özel bir açıklama yaparak yaşadıklarını ve korkularını aktardı. Kendi köylerinde can kaybı olmadığını, jandarmaların köye gelerek kendilerini uyardığını ve yüksek yerlere çıkardığını açıklayan Ayhan İnal, kendilerini kurtaran jandarmaların dönüşte, başka bir göreve giderken, sele kapılarak şehit olduklarını ve üzüntülerinin sonsuz olduğunu belirtti.
Bunun yanı sıra, yağan yağmurlardan aşırı dolan baraj kapaklarının patlamasından çok korktuklarını da belirten Ayhan İnal konuyla ilgili şunları kaydetti:
“Bismillah…
Dün saat 16.00 da başlayıp gece hızlanan yağmur sebebiyle benim olduğum köyde sel felaketi ve baraj kapaklarının açılması nedeniyle su taşkınları oldu. Elhamdülillah bizde can kaybı yok. Jandarmalar bizi evlerimizden çıkardılar, yüksek yerlere gönderdiler.
O güzel Mehmetçikler bizden sonra, Tirebolu’dan bizim köye veya bizim İran yolu dediğimiz yolun, 12’inci kilometresinde Mursal deresi mevkindeki Menfezin sel suları ile çökmesi sonucu sele gittiler. Allah rahmet eylesin, ailelerine de sabır versin. Dere tam benim oturduğum evin altına kadar geldi. Mesafe bayağı var. Allah korudu da baraj kapaklar patlamadı. Patlasa buralarda ev kalmazdı. Kalın sağlıcakla”..

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir