İstanbul Boğazı’nda deniz temizliği yapıldı!

İBB Boğazı temizledi: Motosiklet bile çıktı!

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla İstanbul Boğazı’nda deniz temizliği yapıldı. Denizden çıkarılan atık ve eşyalar Üsküdar Meydanı’nda sergilendi. Denizden çıkarılanlar arasında motosiklet de var ayakkabı da!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Atık Maddeleri Değerlendirme Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İSTAÇ) tarafından yapılan atık temizle işleminde dalgıçlar Üsküdar’da denize daldı.
Bugün çıkarılanlarla geçmişteki temizlik çalışmalarında çıkan eşyalar sahilde sergilendi. ‘Sergideki’ cep telefonu, tespih, maske, bilgisayar, motosiklet, bisiklet ve çok sayıda şişe görenleri şaşırttı.

İSTAÇ Genel Müdür Yardımcısı Fatih Hoşoğlu konuyla ilgili olarak,  ”Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Bu yılın teması biyoçeşitlilik. Biyoçeşitlilik soluduğumuz gıdadan, yediğimiz gıdaya kadar hepsini kapsıyor. Farkındalık oluşturması açısından denizin dibinden dalgıçlarımızla atık çıkartıyoruz. Genelde şişe ağırlıklı atıklar var. Özel eşyalar, cep telefonları var. Daha önce çıkardıklarımız arasında ilginç eşyalar var. Motosiklet, daktilo var. Biz ilginç olanları saklıyoruz. Biraz daha farkındalığı artırmak açısından diğerlerini geri kazanım mümkünse tesislere, geri kazanım mümkün değilse bertaraf ediyoruz.”diye konuştu.

sözcü

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir