İnşaatlar 2 Eylül’den itibaren durdurulacak!

İnşaatlar 2 Eylül’den itibaren durdurulacak!

Kısa adı EMÜDER olan Eyüp Müteahhitler Derneği, geçtiğimiz günlerde, Kısa adı İMKON olan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’nun çimento fiyatlarına sürekli zam yapılmasına karşılık 2 Eylül’den itibaren inşaatları durdurma kararına uyacaklarını ve iş bırakma eylemini destekledikleri ve katılacaklarını belirttiler.
Dernek Başkanı Avukat Ramazan Karaca başkanlığında, Genel Sekreter İrfan Tutacak, Ticari Birim Başkanları Abdülkerim Sayar ve Bayram Akkuş’tan oluşan Emüder heyeti  gazetemiz Medya Haliç’e bir ziyarette bulundular.
Ziyarette inşaat birim maliyetlerinin çok fazla arttığını, çimento başta olmak üzere demir ve diğer malzemelere sürekli zam yapıldığını belirten Emüder Yönetimi, bu durumun vatandaşa yansıdığını belirterek sektörün çok zor durumda olduğunu belirttiler ve 2 Eylül’de yapılacak iş durdurma eylemini desteklediklerini ve katılacaklarını söylediler.

Kongre hazırlığı devam ediyor

Emüder Başkanı Avukat Ramazan Karaca, Eyüp Müteahhitler Derneği’nin kongre hazırlıkları içerisinde olduğunu belirterek “Önümüzdeki 1 ay içerisinde kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu çerçeve içerisinde yerel basını ziyaret ediyoruz.” dedi.
Eyüpsultan’da aktif olarak müteahhitlik yapan iş insanlarını bünyesinde barındıran Eyüp Müteahhitler Derneği yeni süreçte yeni hedefler ile yola çıkıyor. Kongre ile ilgili Eyüpsultan’da bulunan basın mensuplarını ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri yeni dönem ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.
Önümüzdeki dönem ortaya konulan hedefleri yakında Eyüpsultan kamuoyu ile paylaşacak olan Eyüp Müteahhitler Derneği Eyüpsultan’da inşaat sektörünün güvencesi olarak yola çıkıyor. Artan maliyetler konusunda çeşitli çalışmalar önüne koyan dernek kongre sonrası daha aktif olarak Eyüpsultan kamuoyunda yer alacak.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir