İmamoğlu’ndan, Emel Bilenoğlu’na tam destek

Her sorunu çözmek için yola çıktık..

Geçtiğimiz günlerde, Millet İttifakı’nın CHP’li Belediye Başkan Adayı olan Emel Bilenoğlu’nun lansman toplantısına katılan ve burada yaptığı konuşmayla, sık sık Eyüpsultan’a geleceğini vurgulayan Ekrem İmamoğlu 1 Mart  2019 Cuma günü yine Eyüpsultan’a geldi.

Sabah erken saatlerde, STK ve dernek yöneticileri, spor kulüpleri yöneticileri ve vatandaşlarla  kahvaltılı bir toplantı düzenleyen Ekrem İmamoğlu günün tamamını Eyüpsultan’a ayırdı. Vatandaşlardan yoğun bir ilgi gören Ekrem İmamoğlu yaptığı konuşmalarda da Millet İttifakı’nın Eyüpsultan adayı olan Emel Bilenoğlu’na destek verdi.

Toplantıda ilk konuşmayı CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek yaptı. Akçiçek Millet İttifakı’nın İstanbul ve Eyüpsultan’da seçimlerin galibi olacağını söyledi. Akçiçek’in ardından  Eyüpsultan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Rami Cuma Mahallesi Muhtarı Gürol Birkardeşler konuştu.

KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR

Mikrafona gelen Emel Bilenoğlu’nun yaptığı teşekkür konuşmasının ardından Millet İttifakı İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu konuştu. İmamoğlu konuşmasında, “ Bizim işimiz Eyüpsultan’a ne olacak, İstanbul’a ne olacak? Bizim kavgayla işimiz yok, bu onların işi. Bize dönük bir sürü kötü sözler söyleniyor. Kötü söz sahibine aittir. Bizim kimseyle ilgili bir kötü sözümüz yok. Biz onların arenasına girmeyiz. Biz sizlerin arasındayız. Problemleri yerinde çözeceğiz, çözüm üreteceğiz. Eyüpsultan, belki de 1 Nisan’da bizim için müjdelenen ilk yer olacak. Eyüpsultan’ın tapu imar gibi bir çok sorunu olduğunu biliyoruz. Mevcut yerel yönetimin vaatlerini ve çözemediğini de biliyoruz. Adayları da aynı sözleri veriyor. Vatandaşlarımız güven duymak istiyor. Sesinin kaale alınmasını istiyor. İstanbul’un her sorununu çözmek adına yola çıktık.

SPORDA ÖNCELİK  EYÜPSULTAN’DA!

Gençliğe çok önem veriyoruz. Spor kulüplerimizi asla sahasız ve salonsuz bırakmayacağız. Sporda önceliği Eyüpsultan’da yansıtacağımızın sözünü veriyorum.

İSTANBUL’UN KÖYLERİNDE TARIMI VE ÜRETİMİ DESTEKLEYECEĞİZ

Toplumun gündeminde kriz, yoksulluk ve ekonomik zorluklar var. Bunun temelinde piyasalardaki durgunluk ve işsizlik var. İstanbulda bu durum daha da yoğun. Mültecilerin yarattığı dengesizliklerin hanelere kriz olarak düştüğünü görmekteyiz. Toplumun ihtiyacı olan her alana temas etmek zorundayız. Gıdaya erişimi ucuzlatacağız, güvenli hale getireceğiz. Bir gıda ve tarım hamlesi yapacağız. İstanbul’un köylerinde tarımı ve üretimi destekleyeceğiz. Bunları iyi takip ederseniz vatandaşın cebi yanmaz. Tanzim satışlar bir lütufmuş gibi vatandaşın gözüne sokularak yapılmaz. Tanzim satış esnafı, pazarcıyı terörist gibi gösterilerek de yapılmaz. Tanzim satış yapacaksanız nitelikli ve ahlaklı yapın” diye konuştu.

Kahvaltılı toplantının ardından İmamoğlu, Bilenoğlu ve beraberindekiler Alibeyköy’de esnaf ziyaretleri yaptılar. Alibeyköy Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Cemevi de ziyaret edildi.

CUMA NAMAZINI EYÜPSULTAN CAMİİ’NDE KILDI

Ekrem İmamoğlu Cuma namazını Eyüpsultan Camii’nde kıldı. Namazın ardından Cami Meydanı’nda vatandaşlarla bir araya gelen İmamoğlu, burada vatandaşların sorunlarını dinledi ve vatandaşlara meşhur Eyüpsultan halkası dağıtıldı. Fahri Korutürk Caddesi’nde esnaf ziyaretleri yapan Ekrem İmamoğlu, Emel Bilenoğlu ve beraberindekiler CHP’nin Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptılar. Açılış öncesi burada kurulan bir stantta halka hitap eden Emel Bilenoğlu ve Ekrem İmamoğlu İstanbul ve Eyüpsultan’ı alacaklarını söylediler.

TAPU VE GECEKONDU SORUNU MASAYA YATIRILDI

SKM açılışının ardından Yeşilpınar mahallesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Ekrem İmamoğlu akşam saatlerinde de Eyüpsultan’ın en büyük sorunlarından biri olan tapu ve gecekondu sorunu ile ilgili bir toplantı düzünleyip, vatandaşlarla bir araya geldiler.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir